پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5641

در دومین روز تحصن؛ دامنه اعتراض مردم غور گسترده‌تر شده است

  • انداز قلم
سیاسی

اعتراض و تحصن شهروندان غوری که به هدف احداث شاهراه مرکزی و ساخت بند برق این ولایت صورت گرفته بود وارد دومین روزش شد.

اعتراض و تحصن شهروندان غوری که به هدف احداث شاهراه مرکزی و ساخت بند برق این ولایت صورت گرفته بود وارد دومین روزش شد.

اعتراض شهروندان غوری در دومین روزش گرم‌تربه نظر می‌رسد چرا که صدها تن دیگر نیز به این گردهمایی پیوستند.

پزشکان شفاخانه مرکزی غور از افراد تازه نفس در جمع این معترضان هستند که امروز در زیر سقف خمیه‌های تحصن‌ نشستند.

این پزشکان به حکومت مرکزی هشدار می‌دهند که در صورت تداوم بی‌توجهی‌ها به خواسته‌های معترضان، آنان نیز دروازه شفاخانه مرکزی و درمانگاه‌های خصوصی را به روی بیماران خواهند بست.

شهروندان غور به شمول جوانان،عالما دین، شورای ولایتی، نهادهای جامعه مدنی و پزشکان پس از آن دست به اعتراض شدید و تحصن زدند که در بودجه سال 1397 هیچ تخصیص برای ساخت شاهراه هرات-غور و غور-کابل در نظر گرفته نشده است.

جمال عبدالناصر، سخنگوی این معترضان که نام حرکت خود را "جنش راه و روشنائی" نام گزاری کرده‌اند، می‌گوید که این گردهمایی تا زمانی ادامه خواهد یافت که به خواسته‌های شان پاسخ مثبت داده شود.

در همین حال عبدالحی خطبیی، سخنگوی والی غور هم این حرکت را خود جوش خوانده و می‌گوید که اداره محلی برای رسانیدن صدای معترضان به رهبران حکومت مرکزی تلاش کرده است.

او نیز از حکومت می‌خواهد تا به خواسته‌های مردم غور رسیدگی کند.

همزمان با اعتراض شهروندان غور در فیروزکوه مرکز این ولایت، شورای جوانان غور مقیم هرات نیز امروز در یک کنفرانس خبری از این حرکت حمایت کردند و خواهان توجه حکومت در این زمینه شده‌اند.

همچنان محمد داود غفاری، از نمایندگان غور در مجلس بزرگان کشور نیز در مطلبی که در صفحه شخصی فیسبوک خود به نشر رسانیده بود از جوانان غور خواسته تا جهت دادخواهی به پایتخت کشور آمده و همگام با وی، خیمه‌های تحصن خود را در نزدیکی دروازه پارلمان برپا نمایند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد