دوشنبه, 29 اسد 1397
شناسه خبر:5591
عضو شورای ولایتی:

دامنه نا امنی‌های فراه به سمت هرات گسترش خواهد یافت

  • انداز قلم
سیاسی

دستیابی گروه‌های مخالف مسلح دولت از طریق فراه به دیگر ولایت‌های غربی از دلایل عمده تداوم نبردها در این ولایت است.

دستیابی گروه‌های مخالف مسلح دولت از طریق فراه به دیگر ولایت‌های غربی از دلایل عمده تداوم نبردها در این ولایت است.

شاه‌ محمود نعیمی، عضو شورای ولایتی فراه به وطن24 گفت: تداوم حملات طالبان و تحرکات آنان در مناطق مختلف این ولایت به دلیل موقعیت حساس آن است که می‌تواند وضعیت دیگر مناطق غرب کشور را هم تحت تاثیر خود قرار دهد.

به باور وی، فراه دروازه غرب کشور است که طالبان با سقوط و نا امن ساختن آن می‌توانند به دیگر ولایت‌های غربی به ویژه هرات دست یابند.

فراه نقطه اتصال جنوب و غرب کشور است که دامنه نا آرامی‌های آن می‌تواند به ولایت‌های هرات و حتی دیگر ولایت‌های همجوار گسترش پیدا کند.

عضو شورای ولایتی فراه بیان می‌کند که طالبان نیز با درک موقعیت حساس این ولایت، حملات هراس افکنانه خود را در آن تداوم بخشیده‌اند.

آقای نعیمی می‌گوید که فراه برای طالبان بسیار مهم است و این گروه تمام تلاش خود را به خرج خواهد داد تا نا امنی را در این ولایت گسترش دهد.

وی فراه را دروازه ورودی هرات خوانده و هشدار داد که اگر حکومت در این زمینه توجه نکند تنها وضعیت امنیتی فراه دچار وخامت نمی‌شود بلکه دیگر ولایت‌ها نیز متاثر از آن خواهند شد.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه هم گفته این ولایت برای گروه‌های هراس افکن بسیار دارای اهمیت است.

وی با این وجود، اوضاع امنیتی فراه را نسبت به سال گذشته رضایت بخش دانسته و می‌گوید: حکومت مرکزی با درک موقعیت حساس جغرافیایی این ولایت همکاری‌های امنیتی را در آن گسترش داده است.

سخنگوی والی فراه بیان داشت که سال گذشته طالبان تا نزدیکی کمربند اول امنیتی به پیش آمده بودند اما با افزایش تجهیزات و روی دست گرفتن تدابیر جدی، آنان تا ولسوالی‌های اطراف دور رانده شدند.

آقای مهری ادامه داد که نیروهای نظامی هم در نقاط مختلف فراه عملیات راه اندازی می‌کنند که منجر به سرکوب شدید طالبان شده است.

او در این راستا تلاش مقام‌های پایگاه ارتش غرب کشور و دیگر نیروهای امنیتی را بسیار موثر عنوان کرده و گفت که به تازگی هم شرکت این نیروها در تامین امنیت افزایش یافته است.

سخنگوی والی فراه تاکید کرد که توجه حکومت باید بیش از پیش باشد تا مبارزه با هراس افکنی در این ولایت به گونه جدی‌تری پیگیری شود.

فراه هم از نگاه جغرافیایی و هم از نگاه اقتصادی دارای اهمیت بسیار برای مخالفان مسلح دولت است.  

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها