پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5584
عطامحمد نور در هرات:

برای مشورت با یک فرد بزرگ به هرات آمده‌ام

  • انداز قلم
سیاسی

عطامحمد نور، والی بلخ در دومین روز سفر خود به ولایت هرات در جمعی از خبرنگاران تاکید مجدد بر اصلاحات جدی در کمیسیون انتخابات افغانستان کرد.

عطامحمد نور، والی بلخ در دومین روز سفر خود به ولایت هرات در جمعی از خبرنگاران تاکید مجدد بر اصلاحات جدی در کمیسیون انتخابات افغانستان کرد.


او که در خانه محمداسماعیل خان، فرمانده جهادی در غرب کشور صحبت می‌کرد، گفت: ائتلاف نجات افغانستان سراسری شده و همگی در آن نقش دارند و به همین خاطر باید انتخابات پیش رو مورد تائید و نظر مردم باشد.
آقای نور افزود: "ما به دنبال اصلاحات در حکومت افغانستان هستیم."
او تاکید کرد که هیچگاه خواهان ایجاد هرج و مرج در کشور نیست و هر تصمیم و کاری را که بکند، با مشورت بزرگان افغانستان و در جهت بهبود اوضاع می‌باشد.
والی بلخ در ادامه به حضور و گسترش داعش در کشور اشاره کرد و گفت: داعش به عنوان جانی ترین گروه شناخته می‌شود و دولت‌هایی هستند که این گروه را پشتیبانی می‌کنند.
به بیان وی، ماموریت داعش، ایجاد نفاق و وحشت میان مردم افغانستان، زیر پا کردن اجساد جوانان کشور و در نهایت راه یافتن به آسیای میانه است.
آقای نور با تکرار صحبت‌های روز گذشته خود در هرات، بیان کرد که نمی‌گذارد قدرت در دست یک عده از افرادی باشد که به فساد، تعصبات و زورگویی می‌پردازند.
این مقام بلندپایه در حزب جمعیت اسلامی افغانستان همچنین هدف اصلی از سفرش به هرات را دیدار با مردم و مشورت با محمداسماعیل خان، نسبت به آینده افغانستان عنوان کرده است.
عطامحمد نور در ادامه صحبت‌هایش، مواضع حکومت نسبت به عبدالرشید دوستم را غیر قانونی و خلاف دانست.
او گفت که آقای دوستم بنا بر یک اتهام واهی از مقامش دور شده و برای روشن شدن قضیه باید یک دادگاه شفاف و عادلانه قضاوت کند.
او همچنین خاطرنشان کرد که آقای دوستم در آینده نزدیک وارد کشور خواهد شد.
والی بلخ از روز گذشته تا کنون در منزل محمداسماعیل خان به سر میبرد.
تا کنون کمتر رخ داده که اسماعیل خان چنین استقبالی را از مقامی خاص کرده باشد.
این پذیرایی اسماعیل خان از عطامحمد نور نشانگر همسویی و همنظری او با والی بلخ می‌باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد