پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5570
معاون شورای ولایتی:

ضعف در رهبری نبردها، سربازان غور را به جنگ بی‌باور ساخته است

  • انداز قلم
سیاسی

ناتوانی در رهبری و مدیریت جنگ در ولایت غور، تضعیف روحیه نیروهای امنیتی در میدان‌های نبرد این ولایت را در پی داشته است.

ناتوانی در رهبری و مدیریت جنگ در ولایت غور، تضعیف روحیه نیروهای امنیتی در میدان‌های نبرد این ولایت را در پی داشته است.

عبدالبصیر قادری، معاون شورای ولایتی غور به وطن24 گفت: تحولات سیاسی و اتفاقاتی که در گوشه گوشۀ کشور رخ می‌دهد، سبب شده تا انگیزه نبرد از نیروهای امنیتی گرفته شود.

وی مشاهده وضعیت از سوی نیروهای امنیتی را عاملی می‌داند که تضعیف روحیه آنان را در میدان‌های نبرد غور در پی داشته است.

هم اکنون دفاع از خاک کشور از دید بیشتر نیروهای امنیتی بیش از نبردهایی که آنان در برابر هراس افگنان دارند، به وضعیت سیاسی موجود در کشور بستگی دارد.

به بیان معاون شورای ولایتی غور، نیروهای امنیتی این ولایت مدت‌ها بدون دستاورد در مناطق جنگی حضور دارند و هیچ هدف جنگی برای آنان مشخص نیست.

آقای قادری برای نمونه به عملیات غلمین در شمالِ مرکز غور اشاره کرد که مدت‌های نیروهای امنیتی بدون آنکه حتی یک متر به سمت مواضع طالبان پیش‌روی داشته باشند در آنجا حضور دارند.

او گفت رهبری جنگ در ولایت غور هیچ‌گونه ابتکار عملی را برای پیروزی بر گروه‌های مخالف را به کنترل خود درآورند.

اما عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور گفته نیروهای امنیتی این ولایت در تمام نقاط برای دفاع از مردم خود مستقر هستند و با روحیه خوب در برابر هراس افگنان قرار گرفته‌اند.

به بیان او، این نیروها در هوای سرد و گرم از نبرد با دشمن هراس ندارند و روحیه جنگی آنان پابرجاست.

سخنگوی والی غور گفته هر جا که درگیری موجود باشد نیروهای امنیتی ضربات سنگینی بر مخالفان مسلح دولت وارد می‌کنند و پیروزی با آنان است.

وی در مورد ضعف مدیریت جنگ در این ولایت گفت که رهبری جنگ به دست وزرات دفاع است و او پیرامون این موضوع ابراز نظر کرده نمی‌تواند.

بیشتر ولسوالی‌های غور با کمبود نیروی امنیتی و تجهیزات جنگی مواجه می‌باشند از جانب دیگر نبود یک برنامه درست و مشخص برای مبارزه جدی با هراس افگنان چالشی است که همواره از سوی منابع در این ولایت مطرح شده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد