جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:5462
به دنبال ورود ملا هیبت‌الله رهبر طالبان؛

فعالیت تمام شبکه‌های مخابراتی در سراسر ولایت فراه متوقف شده است

  • انداز قلم
سیاسی

هم‌زمان با پخش شایعات ورود ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان به ولایت فراه، تمامی شبکه‌های مخابراتی این ولایت از فعالیت بازمانده‌اند.

هم‌زمان با پخش شایعات ورود ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان به ولایت فراه، تمامی شبکه‌های مخابراتی این ولایت از فعالیت بازمانده‌اند.

شهلا ابوبکر، عضو شورای ولایتی فراه به وطن24 گفت: شایعات زیادی وجود دارد که ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر گروه طالبان به فراه آمده است و با فرماندهان محلی این گروه در فراه دیدار می‌کند.

به بیان وی، پس از پخش این شایعه، فعالیت تمام شبکه‌های مخابراتی متوقف شده است و ارتباط از طریق شبکه‌های مخابراتی ناممکن است، این مشکل هم در مرکز و هم در ولسوالی‌ها وجود دارد.

هم اکنون بسیاری از مقام‌های محلی فراه در دسترس نبوده و تماس‌ برقرار کردن با آنان ناممکن است.

عضو شورای ولایتی فراه گفته به دلیل متوقف شدن فعالیت شبکه‌های مخابراتی، نمی‌توان در مورد ورود رهبر گروه طالبان به این ولایت با اطمینان سخن گفت و یا از مکانی که او در آنجا قرار دارد آگاه شد.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه هم گفته شایعات زیادی در زمینه ورود ملا هیبت‌الله به این ولایت وجود دارد اما این موضوع هنوز ثابت نشده است.

وی گفته براساس شایعات، رهبر گروه طالبان از ولایت هلمند به فراه آمده و اکنون هم مشخص نیست در کدام نقطه موقعیت دارد.

سخنگوی والی فراه ادامه داد که به علت تهدید گروه طالبان، شبکه‌های مخابراتی در تمام نقاط فراه فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

آقای مهری می‌گوید که تلاش‌ها برای مشخص ساختن شایعه ورود ملا هیبت‌الله به فراه و نیز فعال کردن دوباره شبکه‌های مخابراتی در این ولایت آغاز شده است.

او گفته اگر خبر ورود رهبر طالبان و محل استقرار او مشخص شود، عملیات نظامی برای مقابله با وی به راه خواهد افتاد.

برخی از منابع علت ورود ملا هیبت‌الله، رهبر گروه طالبان به فراه را ایجاد هماهنگی‌های بیشتر جنگی، تمویل و تجهیز بهتر اعضا و تقویت روحیه جنگجویان این گروه عنوان کرده‌اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد