پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5287
همزمان با روز جهانی صلح؛

والی هرات: در سال‌های اخیر 1 هزار 256 تن به برنامۀ صلح پیوسته‌اند

  • انداز قلم
سیاسی

از روز جهانی صلح در ولایت هرات با حضور مقام‌ها و معرفی اعضای جدید کمیتۀ صلح ولایتی که شامل بزرگان قوم، علما و متنفذین بود بزرگداشت شد.

از روز جهانی صلح در ولایت هرات با حضور مقام‌ها و معرفی اعضای جدید کمیتۀ صلح ولایتی که شامل بزرگان قوم، علما و متنفذین بود بزرگداشت شد.


محمد آصف رحیمی، والی هرات می‌گوید که در سال‌های اخیر 1 هزار و 256 تن از مخالفان مسلح دولت به برنامۀ صلح ولایتی پیوسته‌اند.
به بیان والی هرات از آغاز کار کمیتۀ صلح ولایتی در هرات، نزدیک به 500 طرح انکشافی و توسعه‌ای در بخش‌هایی که مخالفان مسلح دولت به صلح پیوسته‌اند تطبیق شده است.
از 21 سپتامبر، روز جهانی صلح در هرات با حضور مقام‌ها در حالی بزرگداشت شد که محمد آصف رحیمی والی هرات می‌گوید در سال‌های اخیر 1 هزار و 256 تن از مخالفان به برنامۀ صلح ولایتی پیوسته‌اند.
او همچنین کمیتۀ جدید صلح را در این محفل به معرفی گرفت که در آن شماری از علما، فعالان مدنی، بزرگان قومی و اعضای شورای ولایتی عضویت دارند.
والی هرات می‌گوید که به دنبال پیوست شدن مخالفان مسلح دولت به برنامه صلح ولایتی، حدود 500 طرح سازندگی و انکشافی هم در بخش‌هایی از مناطق حضور آن‌ها ساخته شده است.
در همین حال کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات با انتقاد از عملکرد کمیتۀ شورای صلح ولایتی می‌گوید که مخالفان مسلح دولت را تنها با یک "چَپَن و مندیل" نمی‌شود راضی کرد.
او گفته گزارش‌هایی در اداره اش موجود است که شمار زیادی از مخالفان مسلح دولت پس از پیوست به پروسۀ صلح مورد حمایت کمیتۀ صلح ولایتی قرار نگرفته اند.
به بیان او هنگامی که برای این افراد پرونده سازی می‌شود، آنان به ناچار دوباره با مخالفان مسلح دولت یکجا می‌شوند.
آقای علیزایی که خود پس از این عضو کمیتۀ صلح ولایتی هرات است گفته باید حرمت و عزت افراد پیوست شده به این کمیته حفظ شود.
با آنکه تاکنون از آغاز فعالیت شورای عالی صلح شمار زیادی از مخالفان مسلح دولت به پروسۀ صلح پیوسته‌اند اما با آنهم روزانه دامنۀ جنگ در بخش‌های مختلف کشور شدت می‌یابد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد