جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5228
در نتیجه همکاری مردم با دولت:

ولسوالی گذره هرات از دو سال به‌این طرف نسبتا امن است

  • انداز قلم
سیاسی

به دنبال همکاری مردم گذره هرات با دولت محلی، امنیت در این ولسوالی بهبود چشمگیر یافته است.

به دنبال همکاری مردم گذره هرات با دولت محلی، امنیت در این ولسوالی بهبود چشمگیر یافته است.

سید عظیم کبرزانی، عضو شورای ولایتی هرات به وطن24 گفت: از چند سال به این طرف همکاری مردم با دولت در ولسوالی گذره افزایش یافته است.
او بیان داشته در سال‌های اخیر مردم گذره درک کرده‌اند که حمایت از طالبان نا امنی و کشتار را در پی خواهد داشت و دیگر سودی برای آنان نخواهد داشت.
نماینده مردم هرات در شورای ولایتی اشاره کرد که مردم گذره از جنگ و نا آرامی بسیار خسته شدند و به‌دنبال برقرار آرامش در ولسوالی خود می‌باشند.
در کنار این موضوع دولت محلی هم تلاش‌هایی کرده تا با ارائه خدمات، توجه مردم گذره را به‌سمت خود جذب کند.
آقای کبرزانی گفته در بخش طرح‌های انکشافی و اقتصادی در گذره دولت فعالیت‌های داشته و این موضوع سبب رضایت نسبی میان مردم شده است.
وی ادامه داد در صورتی‌که مردم با طالبان همکاری نداشته باشند، این گروه توان ایجاد نا امنی را نخواهند داشت، آرامش نسبی موجود در گذره هم مدیون قطع همکاری مردم با طالبان است.
اینجینیر شیرآغا سروری، ولسوال گذره هم گفته از دوسال به‌این طرف دولت به‌شکل دوام‌دار با بزرگان این ولسوالی گفتگوهایی را انجام داده و این بزرگان هم نقش کلیدی را در ایجاد تعامل میان مردم با حکومت محلی داشته‌اند.
او گفته نشست‌ها و گفتگوهای مردمی در برقراری آرامش در ولسوالی گذره بسیار کارساز بوده و در کنار این موضوع، دسترسی مردم هم به مقام‌های دولتی ساده شده است.
ولسوال گذره بیان کرد که هر زمان مردم خواسته باشند می‌توانند با فرمانده پلیس و یا ولسوال ملاقات داشته باشند.
آقای سروری می‌گوید حکومت محلی به اندازه توان خود، طرح‌های انکشافی زیادی هم در این ولسوالی راه‌اندازی کرده است.
وی اشاره کرد یک گروه هشت نفری مخالفان مسلح دولت به فرماندهی فردی به‌نام "اکبری" که در گذشته بیش از 80 نفر عضو داشت در مناطق دور دست شرق ولسوالی گذره حضور دارند و این منطقه در امنیت به‌سر می‌برد.
ولسوال گذره افزود که در غرب این ولسوالی یک گروه 200نفری مخالفان بومی مسلح دولت فعالیت داشتند اما از مدت‌ها به این‌سو با میان‌جیگری بزرگان به روند صلح پیوستند.
آقای سروری گفت که هم‌اکنون هم برخی از طالبان غیربومی از ولسوالی شیندند و فراه در غرب گذره فعالیت دارند که دولت در تلاش است آنان را از بین ببرد.
گذره از نا امن‌ترین ولسوالی‌های هرات بود، میدان هوایی هرات در قسمتی از این ولسوالی قرار دارد و مخالفان مسلح دولت همواره نیروهای دولتی و خارجی را در مسیر این میدان مورد تهاجم قرار می‌دادند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد