جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5191

نا امنی‌ها در ولسوالی قادس بادغیس شدت یافته است

  • انداز قلم
سیاسی

ولسوالی قادس در یک و نیم ماه گذشته صحنه چند نبرد سنگین میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت بوده است.

ولسوالی قادس در یک و نیم ماه گذشته صحنه چند نبرد سنگین میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت بوده است.


بهاءالدین قادسی، عضو شورای ولایتی بادغیس به وطن24 گفت: در آخرین حمله مخالفان مسلح دولت بالای یک پوسته امنیتی در قادس، شش تن از نیروهای امنیتی کشته و یک تن دیگر زخمی شدند و پوسته به دست طالبان سقوط داده شد.
به بیان وی، درگیری‌های دیگری هم در جریان یک و نیم ماه گذشته در قادس رخ داده است که نیروهای امنیتی به کمک حمایت هوایی توانستند، طالبان را شکست دهند.
عضو شورای ولایتی بادغیس می‌گوید که در حال حاضر تهدیدهای امنیتی در بیشتر نقاط قادس وجود دارد و تحرکات طالبان نیز گاهی نگران کننده است.
مسیرها و شاهراه‌های ارتباطی این ولسوالی در اختیار مخالفان مسلح دولت است و امکان رفت و آمد آسان برای مردم و نیروهای دولتی وجود ندارد.
آقای قادسی ادامه داد که در جریان یک ماه گذشته نزدیک به 10 نیروی امنیتی در قادس جان خود را از دست داده و چند تن دیگر مجروح شدند. وی همچنین تلفات طالبان را نزدیک به 15 تن عنوان کرد.
اما شراف‌الدین مجیدی، مسئول دفتر والی بادغیس افزایش تهدیدهای امنیتی در قادس را رد می‌کند.
او گفته گرچند در یک و نیم ماه گذشته مخالفان مسلح دولت حملاتی را بالای این ولسوالی انجام داده‌اند اما این حملات از سوی نیروهای امنیتی دفع شده است.
مسئول دفتر والی بادغیس اشاره کرد که در بیشتر شاهراه‌ها تهدیدهای امنیتی وجود دارد اما نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را به خرج می‌دهند تا جان مسافران با خطر جدی مواجه نشود.
آقای مجیدی یادآور شد که ولسوالی قادس در ماه اخیر شاهد حملات کمتری از سوی طالبان بوده و نیروهای امنیتی هم به خوبی تهدیدهای موجود را برطرف کرده‌اند.
قادس از نا امن‌ترین ولسوالی‌های بادغیس است که بخش‌های زیادی از آن در اختیار مخالفان مسلح دولت قرار دارد.
هر از چندگاهی نبردهای سنگین و خونین در این ولسوالی میان طالبان و نیروهای امنیتی رخ می‌دهد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد