سه شنبه, 01 جوزا 1397
شناسه خبر:3922
سرکنسول ایران در هرات:

صحبت‌های آمر مبارزه با تروریزم پلیس هرات ادعای واهی است

  • انداز قلم
سیاسی

سرکنسول ایران در ولایت هرات نسبت به صحبت‌های یک مقام امنیتی در فرماندهی پلیس این ولایت که گفته بود این کشور در تجهیز و تمویل گروه‌های مخالف دولت نقش دارد واکنش نشان داده و این گفته ها واهی خوانده است.

سرکنسول ایران در ولایت هرات نسبت به صحبت‌های یک مقام امنیتی در فرماندهی پلیس این ولایت که گفته بود این کشور در تجهیز و تمویل گروه‌های مخالف دولت نقش دارد واکنش نشان داده و این گفته ها واهی خوانده است.


روز گذشته فضل الرحمان خادم، مدیر مبارزه با تروریزم فرماندهی پلیس هرات در جمع تعدادی از خبرنگاران خبر از دستگیری سه تن داده بود که ادعا داشت آنان از اتباع ایران هستند و در ترورها دست داشته‌اند.
به گزارش وطن24، در ویدئویی که از بخش مطبوعاتی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران ارسال شده، محمود افخمی رشیدی، سرکنسول این کشور در ولایت هرات با رد ادعای این مقام پلیس، کشورش را حامی امنیت و آبادی افغانستان دانسته است.
به بیان او "این صحبت‌ها از سوی یک مقام پایین رتبه بیان شده و تا کنون هیچ دلیل و سند رسمی برای این ادعاها ارائه نشده است."
آقای افخمی در ادامه گفته است که مراتب اعتراض سرکنسولگری ایران در هرات پیرامون این قضیه به مقامات مربوطه از جمله ریاست ارتباط خارجه این ولایت ارسال شده و آنان وعده پیگیری جدی داده‌اند.
این دیپلمات ایرانی همچنان خواهان این شده تا افرادی که با اتهام ترور دستگیر شده‌اند، از سوی دو دولت شناسایی شده و هویت آنان به درستی مشخص شود.
سرکنسول ایران در هرات تاکید کرده که دولت و مردم این کشور در پی آبادی و امنیت افغانستان هستند و روابط دوستانه در رده‌های بالای دولت‌ها با قوت فراوانی جریان دارد.
اما فضل الرحمان خادم، آمر مبارزه با تروریزم فرماندهی پلیس هرات می‌گوید که گفته‌هایش در داخل بخش مطبوعاتی این ارگان امنیتی بوده و غیر مسئولانه نیست.
او از ارائه پاسخ بیشتر خود داری کرد و گفت که خبرنگاران می‌توانند تا معلومات کافی را از بخش مطبوعاتی فرماندهی پلیس هرات به دست آورند.
روز سه شنبه همین هفته این مقام پلیس هرات در حضور چند خبرنگار گفته بود که سه تن از اتباع ایرانی را از منطقه "باغ دشت" شهر هرات دستگیر کرده‌اند که دو تن در ترورها دست داشته و یک تن دیگرشان هم همکار با مخالفان دولت بوده است.
آقای خادم همچنان ادعا کرده بود که برخی از سران گروه‌های مخالف دولت در ولسوالی گذره، در ایران به سر می‌برند و از سوی این کشور تمویل می‌شوند.
گفتنی است که این برنامه خبری برای تمامی رسانه‌ها برگزار نشده بود و تعداد محدودی از خبرنگاران حضور داشتند.
تا کنون مقامات بلندپایه ولایت هرات از جمله والی و فرمانده پلیس در این موارد صحبتی را نداشته‌اند.

یحیی فولادی

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد