شنبه, 01 ثور 1397

آخرین عناوین سیاسی

صدها تن از باشندگان ولایت هرات با حضور در تالار مولانا بلخی از 29 حمل، سالروز وارد شدن مجاهدین به این ولایت بزرگداشت کردند.

مسئولان کنسولگری ایران در هرات به بازار سیاه فورم ثبت نام ویزای این کشور واکنش نشان داده و از مقامات دولتی خواسته‌اند که برای حل این مسئله اقدام جدی انجام دهند.

روند ثبت نام رأی دهندگان انتخابات مجلس نمایندگان، شوراهای ولسوالی‌ها و ریاست جمهوری در فراه آغاز شد.

به دنبال خشکسالی‌های امسال و متضرر شدن کوچی‌های ساکن در ولایت‌های هرات و بادغیس، والی هرات خواهان همکاری کشور ترکمنستان در استفاده از چراگاه‌های نوار مرزی شد.

پس از حمله تروریستی اخیر بر مسجد نبی اکرم(ص) شهر هرات، شورای علمای تشیع این ولایت از دولت خواهان این شد که محافظان مساجد را به زودترین فرصت، مسلح کند.

سرکنسول ایران در هرات حمله به مسجد نبی اکرم(ص) که منجر به جان بختن و زخمی شدن چندین تن شده بود را محکوم کرد.

به دنبال حملۀ تروریستی دیروز در مسجد نبی اکرم(ص) علمای هرات واکنش نشان داده و این حمله را غیر اسلامی دانسته‌اند.

ساعاتی پس از رویداد تروریستی در مسجد نبی اکرم(ص) والی هرات از محل رویداد و مجروحان این حادثه دیدن کرد.

محمد آصف رحیمی والی هرات در پیامی حملۀ تروریستی امروز را نکوهش کرده، شجاعت و شهامت محافظان این مسجد و نیروهای امنیتی را تقدیر کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته صادقیه هرات، تلاش‌های داعش را در سالی که گذشت، در کشور شکست خورده عنوان کرد.

محمداسماعیل خان، از رهبران مطرح جهادی در افغانستان و وزیر پیشین انرژی و آب کشور برای دومین بار از طالبان خواست که با مجاهدین وارد مذاکره شوند و از این طریق به صلح فکر کنند.

در دیداری که به مناسبت فرارسیدن نوروز باستانی و سال جدید خورشیدی در کنسولگری ایران در ولایت هرات صورت گرفت، شمار زیادی از علمای دینی، متنفذین، مسئولان اتحادیه‌های صنفی، فرهنگیان و اقشار مردمی حضور یافتند.