جمعه, 06 اسد 1396

آخرین عناوین سیاسی

پس از اینکه شماری از نمایندگان شورای ولایتی غور و برخی از چهره های مجلس نمایندگان کشور حملات اخیر طالبان به ولسوالی تیوره و تصرف آنجا را به ایران نسبت دادند، حالا سرکنسولگری این کشور در ولایت هرات در مورد این ادعاها واکنش نشان داده است.

مقام‌ها در ولسوالی ساغر غور از حملات طالبان به هدف تصرف قسمت‌هایی از آن ولسوالی خبر داده‌اند.

نادرشاه بحر، نماینده مردم غور در مجلس ملی افغانستان با تائید سقوط ولسوالی تیوره این ولایت، دلیل اصلی آن را غفلت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دانسته است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ولایت هرات در دیدار با رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه افغانستان در این ولایت بر تحکیم دوستی و تعمیق روابط نیک و حسنه بین 2 کشور و 2 ملت اسلامی تاکید کرد.

ژنرال جمعه عدیل، سرپرست ولایت هرات در سفر به ولسوالی مرزی غوریان بر تلاش مردم در رسیدن به امنیت تاکید کرد.

در سفری که ژنرال جمعه عدیل سرپرست ولایت هرات به ولسوالی غوریان داشته دو خانواده بزرگ یک قوم که اختلاف داشتند را آشتی داده است.

مسئولان فدراسیون کوهنوردان ولایت هرات میگویند که فدراسیون عمومی کوهنوردی افغانستان هیچگونه توجهی به مشکلاتشان نداشته و حتی با آنان ارتباط برقر نمیکند.

یک گروه شش نفری از مخالفان مسلح دولت در بادغیس به روند صلح پیوستند.

امنیت ملی هرات موفق شد پس از تلاش‌ها، یک گروه 10 نفری در ولسوالی چشت ولایت هرات به برنامه صلح بپیوندند.

شماری ازباشندگان ولسوالی جوند ولایت بادغیس از وضعیت بد امنیتی در این ولسوالی ابراز نگرانی کرده و می‌گویند اگر دولت در این راستا توجه نکند ولسوالی شان بدست طالبان سقوط خواهد کرد .

سرپرست شهرداری هرات گفته که تا شش ماه دیگر پروسه‌ عقب نشینی دیوار کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات انجام خواهد شد.

نمایندگی حزب نهضت اسلامی افغانستان در هرات زیر نام (مظلومیت کشورهای اسلامی عراق، سوریه، یمن، فلسطین و افغانستان در آئینه سکوت جهان اسلام) به هدف آسیب شناسی جنگ در کشورهای اسلامی سیمینار یک روزه‌ای را بر پا کرد.