دوشنبه, 07 حمل 1396

آخرین عناوین سیاسی

بزرگترین کاروان اکمالاتی و تجهیزاتی از سوی وزارت داخله به فرماندهی پلیس غرب کشور رسید.

بر اساس حکم ریاست جمهوری کشور، محمد آصف ننگ والی فراه تبدیل شد.

مسئولان دولتی سال گذشته را درغور یک سال پراز چالش و خشونت گزارش کرده و گفته‌اند که مخالفان درسال 1395 تلاش‌های زیادی جهت تصرف واحدهای اداری این ولایت انجام دادند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ولایت هرات گفته که در سال 1395، برای بیش از 130 هزار تن از باشندگان غرب افغانستان، این نمایندگی ویزا صادر کرده است.

فرمانده پلیس بادغیس در شروع سال 1396، مخالفان مسلح حکومت را به صلح و کنار گذاشتن سلاح دعوت کرد.

ریاست جمهوری کشور به نهادهای مربوطه دستور داده تا روند توزیع شناسنامه های الکترونیکی را تا ۹۰ روز آینده آغاز کنند.

شورای اخوت اسلامی همزمان با رسیدن سال 1396 از طرح‌هایش بخاطر افزایش فضای اخوت در بین مردم و ارگان‌های مختلف هرات خبر داده‌ است.

ملا منان، والی خودخوانده طالبان در ولایت هلمند در یک نوار صوتی به صورت علنی پرده از چالش‌ها و سودجویی‌های شخصی سران این گروه به رهبری ملا هبت الله آخوندزاده برداشته است.

رئیس جدید امنیت ملی غور به‌گونه رسمی کار خود در را آن ولایت آغاز کرد.

شورای سراسری علمای افغانستان از رییس جمهور خواسته که با فراهم کردن زمینه آموزش و پروش برای کودکان و جوانان در داخل کشور از رفتن آنان جهت آموختن علوم دینی به کشورهای خارجی که باعث تربیه و استخدام شان بر ضد کشور می گردد، جلوگیری کند.

مجلس نمایندگان طی اعلامیه رسمی از شورای امنیت سازمان ملل خواست برای توقف حملات پاکستان در افغانستان، فشار بیشتری بر اسلام آباد وارد کند.

آزمون ورودی دانشکدۀ شبانۀ داخل خدمت پلیس با حضور متقاضیان در بخش‌های پلیس مرزی، پلیس امنی، پلیس امن و نظم عامه و پلیس زنان اخذ شد.