سه شنبه, 02 جوزا 1396

آخرین عناوین سیاسی

در پی حملات هوایی بالای طالبان در ولسوالی پرچمن ولایت فراه، 9 طالب کشته و 13 تن دیگر زخمی شدند.

رئیس شورای ولایتی هرات می‌گوید که در اداره والی این ولایت قوم‌گرایی "بیداد" کرده و حلقه ای در کنار او فعالیت دارند.

کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات می‌گوید که امضای والی این ولایت روی بیشتر اداره‌ها تاثیری نداشته و مطابق به آن عمل نمی‌شود.

گروه طالبان به رهبری ملارسول عملیات سال 96 خود زیر نام اسامه بن زید را در برابر عملیات منصوری طالبان ملا هبت‌الله آخوندزاده به راه انداخته‌ است.

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، در نشست علنی، کامران علیزایی، رئیس پیشین شورای ولایتی هرات، را به دلیل سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی به هشت ماه حبس محکوم کرد، اما بر اساس حکم محکمۀ سومی علیزایی با پرداخت ضمانت نقدی از بند آزاد شد.

پس از گذشت سه روز با ارزیابی‌های هیئت ادارۀ محلی و ارگان‌های کشفی در هرات، مشخص شد که انفجار روز جمعه در محل حاجی عباس ولایت هرات یک حملۀ تروریستی بوده است.

شورای امنیت ملی افغانستان در واکنش به هشدار مشاور امنیت ملی پاکستان تاکید کرده که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به هرگونه تخطی‌های امنیتی از سوی پاکستان، با قاطعیت پاسخ خواهد داد.

نبود تشکیلات منظم در میان طالبان، سبب ضعف عملکرد این گروه در ولایت فراه شده است.

منطقۀ سنگ و آتش ولایت بادغیس همواره صحنۀ نبرد گروه طالبان و نیروهای امنیتی آن ولایت است.

مولوی سعدیار، فردی که پیش از این به سنگسار رخشانه، تیرباران بیش از 30 غیرنظامی، حمله برپاسگاه نیروهای امنیتی و چندین جنایت دیگر متهم شده بود، در یک نشست خبری خود را بی‌گناه خواند.

محمد اشرف ‌غنی، رئیس‌جمهوری کشورمان تایید کرده که فساد در دولت تحت اداره او چالش عمده در این کشور است و گفته که وزارت داخله "قلب فساد" در نهادهای امنیتی است.

68 تن از نیروهای پلیس هرات دوره شش ماهه آموزشی را پشت سر گذاشتند.