دوشنبه, 09 حوت 1395

آخرین عناوین سیاسی

رییس جمهوری غنی از قربانی های نیروهای امنیتی کشور در دفاع از افغانستان ستایش کرد.

فرماندهی پلیس نیمروز مقداری سلاح و مهمات را در جریان چند عملیات از مخالفان مسلح دولت به دست آورده بود به پروسه دایاک تسلیم کرد.

حضرت عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در اسلام آباد از شهروندان کشور خواسته است تا از سفرهای غیرضروری به پاکستان خودداری کنند.

به تازگی والی نام‌نهاد طالبان همراه با افراد خود از هلمند وارد ولایت فراه شده و در پی طرح‌ریزی برای افزایش نا امنی‌های این ولایت است.

به دنبال قتل پنج عضو یک خانواده، و حمله به جان ولسوال زیرکوه مسئول کمیتۀ امنیتی شورای ولایتی ابراز نگرانی از وضع هرات موجود کرد.

مشاوران نظامی بین المللی در هرات وعده همکاری‌های آموزشی را به نیروهای پلیس این ولایت دادند.

از دو هفته به این طرف اختلافات شدیدی میان ولسوال و فرمانده پلیس ولسوالی پرچمن فراه در گرفته است.

ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس ولایت قندهار و فرمانده نیروهای پلیس حوزه جنوب کشور در واکنش به حملات مرزی نظامیان پاکستانی به تمام نیروهای تحت امر خود اعلام آماده باش کرد.

رئیس ستاد ارتش افغانستان از آمادگی نیروهای نظامی برای پاسخگویی به اقدامات پاکستان دربرابر این کشور خبر داد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری می‌گوید دولت افغانستان مشغول نبرد با "۲۰ گروه تروریستی" در این کشور است و از جامعه جهانی می‌خواهد از تلاش‌های دولت افغانستان تا "شکست کامل تروریسم" در این کشور حمایت کند.

رئیس جمهورغنی در بیانیه ای در واکنش به حمله انتحاری خونین در پاکستان گفته است که برای از بین بردن گروه های هراس افگن یک اجماع منطقوی و فرامنطقوی نیاز است.

در مراسم 26 دلو، سالروز خروج نیروهای شوروی از افغانستان، محمد اسماعیل خان در ولایت هرات، جنگ آمریکا در افغانستان را شکست خورده عنوان کرده و گفته است که دولت در مسیر نادرستی روان است.