شنبه, 02 دلو 1395

آخرین عناوین سیاسی

کمبود نیرو و نبود تجهیزات کافی، توانایی جنگی نیروهای امنیتی فراه را پایین آورده است.

سرکنسول ایران در ولایت هرات پیام همدردی و تسلیت مردم و دولت این کشور را در رویدادهای شهادت‌بار ولایت‌های کابل و قندهار ابراز کرد.

طرح اتلاق کلمه شهید به جان باخته گان نیروهای امنیتی کشور با اتفاق آرای نماندگان مجلس تصویب شد.

برخی از سناتوران، پس از حملات انتحاری و انفجاری در کابل، قندهار و هلمند می گویند که روند صلح با طالبان باید متوقف گردد و هزینه این روند در تقویت نیروهای امنیتی مصرف شود.

در یک هفته اخیر در پایتخت کشور و ولایت‌های هلمند و قندهار حملات انتحاری و انفجاری خونینی رخ داد که در پی این حملات، صدها تن از شهروندان کشور به خاک و خون کشیده شدند.

شمار زیادی از مردم ولایت هرات امروز در یک حرکتی کم سابقه در مقابله کنسول‌گری پاکستان شعارهای "مرگ بر آی اس آی و مرگ بر پاکستان ام الفساد جهان" سر داده و نشان سازمان استخباراتی این کشور را آتش زدند.

سرکنسول ایران در ولایت هرات نسبت به صحبت‌های یک مقام امنیتی در فرماندهی پلیس این ولایت که گفته بود این کشور در تجهیز و تمویل گروه‌های مخالف دولت نقش دارد واکنش نشان داده و این گفته ها واهی خوانده است.

کشور قطر در چند سال اخیر، میلیون‌ها دالر را در ولایت فراه به مصرف رسانده است.

مراسم بزرگداشت از شهید محمد موسی شفیق، نخست وزیر پیشین افغانستان با شرکت رییس جمهور و برخی مهمانان خارجی از سوی وزارت خارجه در کابل برگزار شد.

بر اساس گفته‌های سه عضو شورای ولایتی فراه، از جمله 10 ولسوالی آن بخش پنج ولسوالی در دست طالبان بوده و نفوذ دولت در آن کمتر است.

رئیس اداره عالی مبارزه با فساد اداری می گوید که ۱۵ والی افغانستان، هنوز هم دارایی های شان را ثبت نکرده اند.

رئیس جمهورغنی می گوید که براساس قانون اساسی افغانستان نظام کشور اسلامی و حکومت بر پایه مردم سالاری و آرای شهروندان استوار بوده و هیچ کس نمی تواند با زور شمشیر و تفنگ قدرت را بدست بیارود.