پنج شنبه, 26 اسد 1396

آخرین عناوین سیاسی

غلام ناصر خاضع والی غور، حمله بالای نمازگزاران در مسجد جوادیه ولایت هرات را محکوم کرد.

محمد آصف رحیمی، والی هرات در پیامی حمله بر مسجد "جوادیه" در بکرآباد هرات را محکوم کرد و آن را کار "دشمنان" مردم افغانستان دانست.

به دنبال حمله انفجاری در مسجد جوادیۀ ولایت هرات، ریاست جمهوری کشور و ریاست اجرایی واکنش نشان داده و آنرا محکوم کرده اند.

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه کشور در رأس یک هیات دولتی به ولایت غور سفر کرد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور، برای بررسی اوضاع امنیتی و ارزیابی حکومت محلی صبح امروز وارد ولایت غور شد.

پس از اینکه شماری از نمایندگان شورای ولایتی غور و برخی از چهره های مجلس نمایندگان کشور حملات اخیر طالبان به ولسوالی تیوره و تصرف آنجا را به ایران نسبت دادند، حالا سرکنسولگری این کشور در ولایت هرات در مورد این ادعاها واکنش نشان داده است.

مقام‌ها در ولسوالی ساغر غور از حملات طالبان به هدف تصرف قسمت‌هایی از آن ولسوالی خبر داده‌اند.

نادرشاه بحر، نماینده مردم غور در مجلس ملی افغانستان با تائید سقوط ولسوالی تیوره این ولایت، دلیل اصلی آن را غفلت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دانسته است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ولایت هرات در دیدار با رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه افغانستان در این ولایت بر تحکیم دوستی و تعمیق روابط نیک و حسنه بین 2 کشور و 2 ملت اسلامی تاکید کرد.

ژنرال جمعه عدیل، سرپرست ولایت هرات در سفر به ولسوالی مرزی غوریان بر تلاش مردم در رسیدن به امنیت تاکید کرد.

در سفری که ژنرال جمعه عدیل سرپرست ولایت هرات به ولسوالی غوریان داشته دو خانواده بزرگ یک قوم که اختلاف داشتند را آشتی داده است.

مسئولان فدراسیون کوهنوردان ولایت هرات میگویند که فدراسیون عمومی کوهنوردی افغانستان هیچگونه توجهی به مشکلاتشان نداشته و حتی با آنان ارتباط برقر نمیکند.