سه شنبه, 06 سرطان 1396

آخرین عناوین سیاسی

معاون عملياتی كميسيون مستقل انتخابات، از موجوديت اجماع ملی وبين المللی بخاطربرگزاری انتخابات شوراها ولسوالی و ولسی جرگه در سال آينده خبرداد.

مسئولان محلی و مقامات امنیتی غور درپیام‌های شان به مناسبت عید فطراز تمام گروه‌های هراس افگن می‌خواهند تا دست از جنگ و کشتار مردم بردارند.

وزارت خارجه روسیه از مقامات افغانستان و فرماندهان آمریکایی و ناتو در خواسته است تا در مورد "گزارش‌های پرواز هلی‌کوپترهای ناشناس برای کمک به گروه تروریستی داعش در افغانستان" توضیح ارائه کنند.

در آخرین جمعه از ماه پُر فضیلت رمضان که به روز جهانی قدس معروف است، در بخش‌های مختلف ولایت هرات از این روز بزرگداشت شد.

رهبران حکومت وحدت ملی، حمله انتحاری خونین در نزدیکی نمایندگی نوی کابلبانک در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند که دستکم ۲۹ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت را محکوم کردند.
به گزارش وطن24 و به نقل از خبرگزاری جمهور؛ دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، ساعاتی پس از حمله انتحاری خونین هلمند با نشر اعلامیه ای گفته که تروریستان به هیچ دین و آئینی پابند نیستند.
در اعلامیه آمده، دشمنان افغانستان یکبار دیگر با انجام حمله تروریستی در مقابل نمایندگی کابل بانک در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، مردم روزه دار را که برای عید سعید فطر آمادگی می گرفتند، به خاک و خون کشاندند.
اعلامیه افزوده، گروه های تروریستی حتی در ماه مبارک رمضان که ماه عبادت و بخشش است، دست از کشتار مردم برنداشتند و با انجام حملات خونبار تروریستی در ولایات خوست، کابل، هرات و اینک ولایت هلمند یکبار دیگر ثابت ساختند که به هیچ دین و آئینی پابند نیستند و دشمن انسانیت می باشند.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی نیز با نشر اعلامیه ای گفته:"با تأسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که تروریستان سنگ‌دل و قسی‌القلب با حمله به دفتر کابل‌بانک در ولایت هلمند، شماری از هموطنان مظلوم‌مان را شهید و زخمی ساخته‌اند".
در اعلامیه آمده، رمضان امسال برای مردم ما در سراسر کشور خونین و دردناک بود. حملات هراس‌افگنانه بر روزه‌داران بی‌گناه، از ولایت خوست در جنوب آغاز یافت و در چهارگوشه کشور از جمله ولایات ننگرهار، کابل، پروان، جوزجان، فاریاب و تخار ادامه پیدا کرد.
ریاست اجرایی گفته، تروریستان جنایت‌کار که در میدان‌های نبرد در برابر سربازان و نیروهای دلیر امنیتی ما به شکست ذلت‌بار روبرو شده‌اند، با حملات انتحاری و انفجاری غیرنظامیان و مردمان بی‌دفاع را مورد حمله قرار می‌دهند. تروریستان با چنین حملات کور و ناجوان‌مردانه در پی جبران ناکامی‌ها و شکست‌شان می‌باشند. آن‌ها می‌پندارند که با ترور و رعب و وحشت می‌توانند از رفتن افغانستان به پیش جلوگیری نمایند. اما مردم افغانستان ثابت ساخته‌اند که تسلیم ترور و خشونت نخواهند شد.
گفتنی است که ظهر امروز (پنجشنبه اول سرطان) یک موتر بمب گذاری شده در نزدیکی نمایندگی نوی کابلبانک در شهر لشکرگاه هلمند زمانی که شماری از سربازان برای گرفتن معاشات شان آمده بودند انفجار کرد.
مقام های محلی در ولایت هلمند تایید کرده اند که در این انفجار دستکم ۲۹ نفر کشته و ۶۰ تن دیگر زخمی شده اند که بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان هستند.

ملا منان نیازی، معاون و سخنگوی ملارسول، رهبر یک دسته از طالبان افغانستان می‌گوید که آزادسازی فلسطین و تجلیل از روز قدس، برای هر مسلمان آزاده، واجب است.

طالبان در ولسوالی تولک غور از مردم عُشر و ذکات جمع آوری می‌کنند.

سالیان متمادی از داغ بزرگ غصب فلسطین می‌گذرد و این درد بر قلب امت اسلامی همچنان سنگینی می‌کند.

مولوی خداداد صالح، رئیس شورای علمای و روحانیون غرب کشور در نماز جمعۀ این هفته حمله انتحاری پنجشنبه شب را در کابل تقبیح کرده است.

افراد داعش در ولایت غور به شکل سیار به روستاهای تحت نفوذ شان سفر می‌کنند.

کمیسیون کشفی امنیتی پلیس هرات به هدف شناسایی و بازداشت عاملان رویدادهای جرمی امروز با برگزاری اولین جلسه اش آغاز به کار کرد.

در سی و دومین دورۀ مرکز تربیوی پلیس غرب افغانستان، 63 تن از ساتنمن‌ها سند فراغت به دست آوردند.