دوشنبه, 27 قوس 1396

آخرین عناوین فرهنگی

والی هرات کسب مقام نخست دانشجویی در بین صد کشور جهان را توسط یک دانشجوی دختر هراتی، تبریک گفت.

والی هرات در بازدید از بخش دخترانه دارالعلوم عالی غیاثیه، حمایت همه جانبه اداره محلی از آموزش بانوان را اعلام داشت.

دانش آموزانی که نمایندگی از افغانستان در مسابقات جهانی یو سی مس یا محاسبات ذهنی ریاضی داشتند، معترض به عدم صدور ویزای مالیزیا و راه یافتن به این دوره از مسابقات شدند.

نخستین همایش شناخت در مورد سیره پیامبر اسلام زیر نام "کنفرانس اسلامی سیرت حضرت محمد(ص)" در مرکز غور از سوی ریاست ارشاد حج و اوقاف این ولایت برگزار شد.

خبرگزاری وطن24، به عزا نشستن همه قلم به ‌دستان هرات و کشور را در سوگ از دست دادن جناب فاروق فیضی، خبرنگار نام آشنا در زون غرب کشور را تسلیت عرض نموده و این موضوع را ضایعه جبران ناپذیری برای خانواده رسانه‌ای کشور می‌پندارد.

آثار و بناهای تاریخی هرات در ولسوالی‌های این ولایت از شرایط خوبی برخوردار نیستند.

نفیس‌ترین و زیباترین قرآن عظیم الشان در کشور که به تازگی صفحه‌آرایی و نوشته شده در ولایت هرات رونمایی شد.

پس از هشت ماه آموزش‌های فن و حرفه، نمایشگاه صنایع دستی توسط شماری از کارآموزانی که این دوره را فراگرفته اند در ولایت هرات برپا گردید.

برای نخستین بار است که در ولایت غور، یک بانو برای برپایی یک نمایشگاه آستین برزده و تعدادی از نقاشی‌ها را به نمایش می‌گذارد.

در محوطه مکان ششمین دور نمایشگاه کتاب ولایت هرات، در 30 غرفه رقمی حدود 45 هزار جلد کتاب، در محضر دید دوستداران مطالعه و کتاب، چیده شده است.

نبود کتاب و مواد درسی به خط بریل، چالش عمده‌ای می‌باشد که در برنامه گرامی داشت از سال‌روز جهانی نا بینایان یا عصای سفید در هرات بر زبان می‌آید.

پلیس غرب کشور برنامه‌های آگاهی دهی را برای دانش آموزان در مکتب‌های هرات برگزار خواهد کرد.