امروز : یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷

Logo moharram 2

اختصاصی /

شورای نظامی بادغیس اراده نبرد با طالبان را ندارد - همراه با صدا

شورای نظامی بادغیس اراده نبرد با طالبان را ندارد - همراه با صدا
یکشنبه | ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ - ۱۳:۱۹ |
کد خبر : ۵۶۷۱ |
حوادث

شماری از نمایندگان مردم ولایت بادغیس در شورای ولایتی میگویند که ارگانهای نظامی این ولایت هیچ اراده ای برای راه اندازی عملیات تصفیه ای و ضربه رساندن به مخالفان دولت را ندارند.

 

بنا بر گفته های آنان، در حال حاضر در شماری از ولسوالی های این ولایت نیاز جدی برای برخورد شدیده مسلحانه با طالبان است اما دولت در این باره کوتاهی میکند.

به گزارش وطن24، فرید اخیزی، نماینده مردم بادغیس در شورای ولایتی میگوید: ولسوالی های جوند، آبکمری و بالامرغاب هم اکنون نیازمند یک عملیات تصفیه ای بزرگ است اما شورای نظامی رای به این کار نمیدهد.

به گفته او، راه های ولسوالی های جوند و بالامرغاب کاملا مسدود است و حتی از ولسوالی بالامرغاب تنها مرکز آن در اختیار دولت است.

آقای اخیزی افزوده که این "بی تحرکی" دولت سبب جسارت و جرات طالبان شده و روز به روز نا امنی ها در این مناطق بیشتر میشود.

در همین حال عبدالرئوف تاج، فرمانده پلیس ولایت بادغیس ضمن رد نا امنی ها در این ولایت گفت: "نیازی نیست تا بر سر هر قضیه کوچکی نیروهای پلیس به جایی لشکر کشی کنند."

به بیان او، ولایت بادغیس به هیچ عنوان نیازمند عملیات تصفیه ای نیست اما در آینده نزدیک ارگانهای امنیتی دست به این کار خواهند زد.

آقای تاج گفته که بیشتر از ولایت بادغیس، ولایت هلمند نیازمند عملیات تصفیه ای میباشد و به همین خاطر شماری از نیروهای ارتش بادغیس به هلمند اعزام میشوند.

بادغیس یکی از مناطق نا امن غرب کشور است.

ولسوالی جوند این ولایت چند ماه قبل به دست طالبان سقوط کرد و سه روز در اختیار آنان بود.

صحبتهای فرید اخیزی، نماینده شورای ولایتی بادغیس

[audio_player src="http://www.watan24.com/up/other/akhizi - amaliat badqis.mp3" single="SONG_NAME" artist="farid akhizi"]

صحبتهای عبدالرئوف تاج، فرمانده پلیس بادغیس

[audio_player src="http://www.watan24.com/up/other/raoof taj - amaliat badqis.mp3" single="SONG_NAME" artist="raoof taj"]

 

telegram

3

D Do new

6