جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5227

پنج تن از مبلغین داعش غور در حال تصویربرداری بازداشت شدند

  • انداز قلم
حوادث

مقامات امنیتی غور می گویند که این پنج تن را چندی پیش از ولسوالی لعل و سرجنگل در حال تصویر برداری از نقاط مختلف این ولسوالی بازداشت کرده اند.

مقامات امنیتی غور می گویند که این پنج تن را چندی پیش از ولسوالی لعل و سرجنگل در حال تصویر برداری از نقاط مختلف این ولسوالی بازداشت کرده اند.


محمد اقبال نظامی سخنگوی پلیس غور به وطن24 می‌گوید که تمام این افراد از ولایت کندهار هستند و برای گروه داعش تبلیغ می‌کردند.
به بیان آقای نظامی، این افراد در باز پرسی‌های شان اعتراف کردند که از چند ماه به این سو در ولسوالی های چهارسده، دولتیار و لعل وسرجنگل فعالیت می‌کردند.
او می‌گوید که این افراد در دیدارهای شان با باشندگان محلی از آنان خواستند تا با گروه داعش به پیوندند.
وی گفته که این افراد با شاه ولی فرمانده داعش در منطقه مرغاب و ملا احمدشاه معاون خودخوانده گروه طالبان نیز ملاقات کرده‌اند.
او گفته که از نزد این افراد یک پایه کمپیوتر لب تاب و شماری وسایل دیگر نیز بدست آمده که در آن نیز مواد آموزشی داعش وجود داشته است.
به گفته وی، آنان این افراد را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کردند.
اما ناظر حسن معاون، فرمانده پلیس ولسوالی لعل و سرجنگل غور روز گذشته شمار این افراد را شش تن گفته بود.
این شمار افراد دو روز پیش از ولسوالی لعل و سرجنگل هنگامی بازداشت شده‌اند که می‌خواستند به کابل و از آنجا به کندهار بروند.
هفته پیش گروه داعش و طالبان در روستایی "رغسکن" مرغاب با هم یکجا شدند.
پیش از این هم پلیس غور یک خانواده گروه داعش را هنگامی که می‌خواستند وارد منطقه مرغاب شوند در شمال فیروزکوه بازداشت کرده بودند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد