یکشنبه, 28 اسد 1397
شناسه خبر:7439

پروژه های ملی میثاق شهروندی در نیمروز آغاز شد

  • انداز قلم
اقتصادی

با هزینه 50 میلیون افغانی، بخش عملیاتی پروژه‌های برنامه ملی میثاق شهروندی در ولایت نیمروز آغاز شد.

با هزینه 50 میلیون افغانی، بخش عملیاتی پروژه‌های برنامه ملی میثاق شهروندی در ولایت نیمروز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در خبرنامه بخش مطبوعاتی اداره ولایت نیمروز آمده است که کار عملی 38 پروژه توسعه‌ای برنامه ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی چهاربرجک ولایت نیمروز با حضور والی این ولایت افتتاح و آغاز شد.

به نقل از خبرنامه، در مراسم افتتاحیه کار این پروژه‌ها، مشاور ارشد مقام عالی ریاست اجرائیه و شماری از مسئولان اداره‌های ملکی و نظامی، شماری از اعضای شورای ولایتی، ولسوال چهاربرجک، علمای کرام و شماری از بزرگان قومی آن ولسوالی حضور داشتند.
انجینیر محمد سمیع، والی نیمروز با ابراز اینکه پروژه‌های توسعه‌ای مطابق پلان در سراسر نیمروز تطبیق خواهد شد، این پروژه‌ها را موثر در اشتغال زائی برای جوانان دانست.
والی نیمروز نقش مردم را در حفظ و مراقبت از زیربناها مهم دانسته و از مردم خواست تا در همکاری با حکومت محلی در ساخت و بازسازی ولایت نیمروز سهیم شوند.
از سویی دیگر انجینیر فرید عظیم، رئیس احیاء و انکشاف دهات نیمروز گفت: پروژه‌های برنامه ملی میثاق شهروندی تغییرات عمده ای در زندگی مردم در ولسوالی‌ها به میان خواهد آورد که با آغار کار این پروژها برای 916 نفر شغل و1348 فامیل از آن مستفید خواهند شد.
لازم به ذکر است که این پروژه‌ها در قالب برق سولری ، ذخیره آب و چاه آب با هزینه بیش از 50 میلیون افغانی تا شش ماه آینده از بودجه وزارت احیاء و انکشاف دهات عملی خواهد شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد