شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:7347

نگرانی از هجوم ملخ‌ها به زمین‌های کشاورزی غور

  • انداز قلم
اقتصادی

در چند سال اخیر، هجوم ملخ‌ها به کشتزارهای دهقانان ولایت غور، سطح‌ فراورده‌های کشاورزی این ولایت را به شدت کاهش داده است.

در چند سال اخیر، هجوم ملخ‌ها به کشتزارهای دهقانان ولایت غور، سطح‌ فراورده‌های کشاورزی این ولایت را به شدت کاهش داده است.


به گزارش وطن24، ریاست زراعت و مالداری غور در سال جاری، کارزاری را به هدف پیش‌گیری از حملۀ ملخ‌ها، در ولسوالی دولتیار و فیروزکوه‌ راه‌اندازی کرده است.
گل‌حضرت امینی، مدیر حفاظت از گیاهان ریاست زراعت و مالداری غور می‌گوید که در این کارزار، بیش از 7 هزار هکتار زمین کشاورزی سم ‌پاشی خواهد شد.
شماری از کشاورزان با ابراز نگرانی از هجوم ملخ‌ها به کشتزارها می‌گویند، همین اکنون نیز با گرم‌ شدن هوا انبوهی از دسته‌های ملخ‌ در دشت‌ها ظاهر شده‌اند.
به گفتۀ نعمت‌الله و محمد علی، اگر به زودترین فرصت با این آفت مقابله نشود، میلیون‌ها ملخ به حاصلات کشاورزی و علفچرها هجوم خواهند آورد.
عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می‌گوید هرچند ریاست زراعت همه‌ ساله کارزار پیش‌گیری از هجوم ملخ‌ها را راه‌اندازی می‌کند، با این حال این کارزارها نتایج چشم‌گیری در پی نداشته‌اند.
غور سال‌هاست که با خشکسالی درگیر است و هجوم ملخ به کشتزارها، آن هم برای ولایتی که 80 درصد مردمش کشاورزند، می‌تواند تهدیدی بزرگی محسوب شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد