جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:5829
با آلبوم عکس:

افتتاح دوازدهمین نمایشگاه اقتصادی ایران و افغانستان در ولایت هرات

  • انداز قلم
اقتصادی

دوازدهمین نمایشگاه مشترک ایران و افغانستان در ولایت هرات افتتاح شد.

دوازدهمین نمایشگاه مشترک ایران و افغانستان در ولایت هرات افتتاح شد.

در افتتاحیه این نمایشگاه، مقامات بلندپایه‌ای از جمله معاون والی و رئیس صنعت و معدن خراسان رضوی ایران، مشاور تجاری رئیس جمهور غنی و شماری از سران دولتی کشورمان هم حضور داشتند.

علی صدر زاده، مسئول برپایی این نمایشگاه به خبرنگارمان گفت: 50 غرفه که 40 تای آن مربوط به ایران و 10 تا هم مربوط به افغانستان است، در این نمایشگاه وجود دارد.

کالاهایی از جمله مواد غذایی، مواد شویندگی، دستگاه‌های صنعتی، دارو و وسایل خانگی، در این غرفه‌ها به چشم می‌خورد.

به بیان وی، در این نمایشگاه تلاش می‌شود که کالاها به خوبی معرفی شوند و زمینه آشنایی بیشتر برای صادرات و واردات صورت بگیرد.

او تاکید می‌کند که ایران هم خریدار خوبی برای تولیدات افغانستان است و از این میان نوشیدنی‌ها، میوه‌های خشک و حتی میوه‌های تازه هرات، زبان زد ایرانیان است.

از سویی محمود افخمی رشیدی، سرکنسول ایران در هرات، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، این ولایت را مهم‌ترین و اسراتژیک‌ترین منطقه افغانستان خواند.

او از سرمایه داران کشورش هم خواست تا در این منطقه کار کنند و سرمایه‌های شان را هم به این ولایت بیاورند.

آقای افخمی تاکید کرد که هرات زمینه خوبی را برای هرگونه سرمایه گذاری دارا است و مشترکات فراوان از جمله دین، زبان و فرهنگ هم می‌تواند به این دوستی‌ها و رشد همکاری‌ها، کمک برساند.

این دیپلمات بلندپایه ایران در هرات، در کنار این، مسئولان دولتی هرات را هم افرادی دلسوز دانست و از آنان به خاطر همکاری در جهت برپایی این نمایشگاه، قدردانی کرد.

مسئولان محلی هرات هم تاکید دارند که دوستی‌های میان ایران و افغانستان دارای پیشینه زیادی است و همکاری‌های میان دو دولت و ملت تنها به برپایی این گونه نمایشگاه‌ها خلاصه نمی‌شود.

محی الدین نوری، معاون والی هرات گفت که ولایت هرات نباید تنها محلی برای صادرات و واردات باشد، بلکه باید روی همکاری‌های مشترک در بخش‌های کلان تر فکر کرد.

او گفت که هرات پتانسیل سرمایه‌گذاری در بخش معدن، زراعت و صنعت را هم دارا است.

این نمایشگاه تا سه روز دیگر ادامه دارد.

بازرگانان هرات هم می‌توانند مشابه این نمایشگاه را در هر یک از مناطق ایران برگزار کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد