چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:5696

کار روی ساخت پُل بالای دریای هریرود جریان دارد

  • انداز قلم
اقتصادی

احداث یک پُل بالای دریای هریرود در مسیر جاده کمربندی شهر هرات، خبری است که مقام‌های محلی هرات در ارتباط آن برای مردم این ولایت نوید می‎‌بخشند.

احداث یک پُل بالای دریای هریرود در مسیر جاده کمربندی شهر هرات، خبری است که مقام‌های محلی هرات در ارتباط آن برای مردم این ولایت نوید می‎‌بخشند.

مقام‌ها درولایت هرات با اعلام این مطلب می‌گویند: پی‌گیری امور ساخت جاده حلقوی شهر هرات به عنوان مهم‌ترین مسیر ترانزیتی ولایت هرات، یکی از اولویت‌های کاری آنان می‌باشد.

محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات بر کیفیت امور ساختمانی احداث این پُل تاکید کرد.

این درحالیست که کار ساخت مرحله دوم جاده کمربندی شهر هرات (سرک حلقوی یا بای پس) به عنوان مهم‌ترین مسیر جایگزین به تردد وسایط ترانسپورتی وترانزیتی جریان دارد.

والی هرات همچنان با مسؤولان وزارت فواید عامه صحبت نموده و خواهان پی‌گیری جدی امور مربوط به ساخت پل بزرگ ترانسپورتی در مسیر این جاده، بالای دریای هریرود شد.

با وجودیکه جاده کمربندی شهرهرات در دومرحله ساخته می‌شود اما مرحله سوم آن مربوط به احداث پل است که دست کم درظرف یکسال ساخته خواهد شد.

مرحله نخست جاده حلقوی شهر هرات به طول بیست کیلومتر قبلا آغازشده و کارساخت مرحله دوم آن حدود شش ماه قبل آغازشد که امور زیرسازی واحداث پل‌های مسیر آن نیز شصت درصد، تکمیل شده است.

این جاده به طول مجموعی چهل وپنج کیلومتر وهزینه بیست و پنج میلیون دالر ساخته خواهد شد.

در این میان، محمد ایوب انصاری فرمانده امنیه هرات نیز از اتخاذ تدابیر لازم بخاطر تامین امنیت کارگران و مهندسان، اطمنیان داد.

باید یادآور شد با تکمیل و بهره برداری جاده حلقوی شهرهرات، رفت و آمد وسایط ترانسپورتی و ترانزیتی که درحال حاضر به دلیل نبود مسیر مناسب از طرف روز متوقف است، آسان خواهد شد.

با بهره برداری ازین جاده، سالانه یکصد میلیون دالر به عواید حکومت افزوده خواهد شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها