چهارشنبه, 30 جوزا 1397
شناسه خبر:5667
همراه با ویدئو؛

جشنواره زعفران در ولایت هرات پایان یافت

  • انداز قلم
اقتصادی

سومین جشنواره گل زعفران در ولایت هرات با انتقاد از نبود استاندارد مشخص این گیاه ارزشمند در سطح بین‌المللی به پایان رسید.

سومین جشنواره گل زعفران در ولایت هرات با انتقاد از نبود استاندارد مشخص این گیاه ارزشمند در سطح بین‌المللی به پایان رسید.


مسئولان شرکت‌های تولید زعفران می‌گویند برای اینکه افغانستان در سطح جهان خود را ثابت بسازد، باید دارای برند و نشانه مشخصی باشد که معرف خوبی به شمار برود.
در همین حال گفته شده که برپایی این جشنواره بی تاثیر در گسترش بازار و معرفی زعفران هرات نیست.
بشیراحمد رشیدی، مسئول اتحادیه ملی زعفران کاران افغانستان می‌گوید که این جشنواره به دنبال این بود تا بتواند بیشتر از گذشته، زعفران افغانستان را معرفی کند.
به گفته او، استقبال اقشار مختلف از این جشنواره مطلوب بوده و توانسته که عده زیادی را ترغیب به شناخت و خریداری زعفران ولایت هرات کند.
او می‌گوید که باید در سال‌های آینده این جشنواره، همه گیر‌تر شود.


اما عده‌ای از مسئولان شرکت‌های تولید زعفران با انتقاد از برخی کم توجهی‌ها نسبت به ساخت استاندارد خاص برای زعفران افغانستان، خواهان این شدند که این تولید منحصر به فرد کشورمان، در جهان جای بهتری را پیدا کند.
نصیر آرین، یکی از مسئولان این شکرتها می‌گوید زعفران افغانستان در حال حاضر دارای کیفیت خوبی است ولی برند و نام مشخصی را نتوانسته که به دست آورد.
به گفته او، اگر قرار است که افغانستان در این عرصه به خوبی شناخته شود، باید تمامی مسئولان مرتبط با این صنعت، وارد کار شوند.


این جشنواره امسال در هرات با 16 غرفه برگزار شد و دو روز هم ادامه داشت.
زعفران غوریان هرات همچنان حرف اول را در تولید این ولایت و یا حتی تمام افغانستان می‌زند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد