جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5079

تاکید اتحادیه صنعتگران هرات و کنسولگری ایران بر رشد صنعت در این ولایت

  • انداز قلم
اقتصادی

حمیدالله خادم رئیس اتحادیه صنعتگران ولایت هرات در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، خواهان همکاری‌های مشترک بین این اتاق و سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی ایران در هرات گردید.

حمیدالله خادم رئیس اتحادیه صنعتگران ولایت هرات در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، خواهان همکاری‌های مشترک بین این اتاق و سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی ایران در هرات گردید.

به بیان او، جمهوری اسلامی ایران نه تنها که دوست، بلکه برادر جمهوری اسلامی افغانستان است و مردم کشورمان قدردان همکاری های این کشور میباشند.
وی از همکاری مسئولان کنسولگری ایران در انتقال سریع و به موقع مجروحان حادثه تروریستی مسجد جوادیه هرات به مشهد مقدس جهت درمان، سپاسگذاری کرد و این امر را برگی دیگر از دوستی های دو کشور دانست.
رئیس اتحادیه صنعتگران هرات در ادامه صحبتهایش از مسئولان کنسولگری ایران در هرات خواهان این شد تا همچون گذشته، همکاری های فی مابین ادامه پیدا کند و از این طریق به رشد صنعت در افغانستان یاری شود.
همچنین توریالی غوثی، مسول کمیته روابط بین الملل اتحادیه صنعتگران هرات هم از همکاری های جمهوری اسلامی ایران به نیکی یاد کرد و گفت : سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان صنعت کاران بوده وبا همکاری و خدمات همیشه گی اش این را ثابت کرده است .
وی افزود که اکثر شرکت های تولیدی در شهرک صنعتی توسط مهندسین ایرانی فعال و بیشترین مواد اولیه این شرکت ها روزانه ازایران وارد میگردد.
در همین حال محمود افخمی رشیدی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات با عرض تبریک به مناسبت 28 اسد، نود و هشتمین سالروز استرداد استقلال افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران و مردم افغانستان مرز اعتقادی ندارند و یک امت واحد هستند و نباید به منافقان اجازه داد این دوستی را بر هم بزنند.
وی در ادامه ابراز امیدواری نمود که بزودی کمیته اقتصادی بین استانی هرات و خراسان رضوی در هرات آغاز به کار کند و پیشنهادات و مشکلات تجاری صنعت گران و تجار دو کشور را بررسی و در جهت رفع آنها اقدام صورت گیرد .
وی در ادامه صحبت‌اش به پروژه راه آهن هرات - خواف اشاره کرد و افزود : دولت جمهوری اسلامی ایران مصمم است تا پروژه راه آهن هرات - خواف را در زودترین زمان ممکن تکمیل و به بهره برداری برساند .
این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در هرات همچنان گفت که کشورش حامی و پشتیبان مردم افغانستان خواهد بود و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .
رشد هرچه بیشتر شهرک صنعتی ولایت هرات از جمله تاکیدات رئیس جمهور کشورمان در سفر اخیرش به این ولایت بود.
محمداشرف غنی، تاکید کرد که ولایت هرات میبایستی با استفاده از خط آهن هرات – خواف و رشد شهرک صنعتی، به قطب ترانزیتی و تاثیرگذار در منطقه شود.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد