دوشنبه, 31 ثور 1397
شناسه خبر:3903
در امسال؛

درآمد شهرداری بادغیس 20 میلیون افغانی بوده‌است

  • انداز قلم
اقتصادی

عواید شهرداری قلعه‌نو بادغیس نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

عواید شهرداری قلعه‌نو بادغیس نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
قدیر کامران، شهردار قلعه‌نو به خبرگزاری وطن24 گفت: شهرداری این ولایت در سال جاری بیش از 20 میلیون افغانی عواید داشته است.
او بیان کرده این مقدار به تناسب سال گذشته که نزدیک به 17 میلیون افغانی بوده، افزایش را نشان می‌دهد.
آقای کامران اظهار داشت که بیشتر درآمد شهرداری قلعه‌نو از طریق بندرها، گدام‌های تجارتی، جوازهای داده شده برای خانه‌ها و کسب و کار به دست آمده‌است.
شهرداری قلعه‌نو بادغیس با وجود افزایش چند درصدی عواید این اداره، در سال جاری، درآمد شهرداری را قانع کننده ندانسته است.
وی گفت: "نظر به برخی از پیش‌بینی‌هایی که در ابتدای سال صورت گرفته بود، باید عواید اداره شهرداری به 40 میلیون افغانی می‌رسید اما این موضوع تحقق نیافت."
کامران که چند ماه است به عنوان شهردار قلعه‌نو فعالیت می‌کند، مشکلات مدیریتی را از جمله دلایلی دانست که شهرداری نتوانسته درآمد لازم را کسب کند.
به بیان او، تاکنون بسیاری از پول‌های شهرداری نزد مردم و برخی شرکت‌ها باقی مانده و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده آن‌ها را بتوانند جمع‌آوری کنند.
در همین حال ناصر نظری، یک عضو شورای ولایتی بادغیس کارکرد شهرداری قلعه‌نو را با توجه به امکانات دست داشته آن، قابل قبول دانسته است.
او گفت: شهرداری هنوز هم می‌تواند بهتر از این عمل کرده و سطح خدمات خود را افزایش دهد.
نظری بیان کرده اداره شهرداری می‌تواند ملکیت‌های خود را در اختیار سکتور خصوصی قرار داده و از این طریق به عواید بیشتر دست یابد.
وی گفت: این کار بر علاوه افزایش درآمد شهرداری، برای سکتور خصوصی نیز مفید بوده، سرمایه را به گردش درآورده و ایجاد اشتغال خواهد کرد.
قلعه‌نو از جمله شهرهایی است که میزان ساخت و سازها و امکانات شهری در آن به اندازه کافی صورت نگرفته است.
با این حال مسئولان شهرداری بادغیس ابراز امیدواری می‌کنند که با افزایش چشمه‌های عایداتی، سطح خدمات و میزان سازندگی در این شهر را افزایش دهند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد