دوشنبه, 31 ثور 1397
شناسه خبر:3865
همراه با ویدئو؛

پول‌های تقلبی، اقتصاد بازار هرات را بر هم زده است

  • انداز قلم
ویدئو

اتحادیه صرافان هرات به موجودیت پول‌های تقلبی در این ولایت واکنش نشان داده و این روند را باعث صدمات شدید اقتصادی می‌داند.

اتحادیه صرافان هرات به موجودیت پول‌های تقلبی در این ولایت واکنش نشان داده و این روند را باعث صدمات شدید اقتصادی می‌داند.


به بیان مسئولان این نهاد، نیروهای امنیتی باید تلاش بیشتری را برای مقابله با چاپ و پخش پول‌های تقلبی انجام دهند و نگذارند که به مردم آسیب برسد.
بهاالدین رحیمی، رئیس اتحادیه صرافان ولایت هرات در گفتگویی با وطن24 گفت: در این اواخر پول‌های تقلبی که در داخل و بیرون این ولایت تولید شده، باعث ایجاد خسارات مالی به مردم شده است.
او می‌گوید به دلیل اینکه این پول‌ها به صورت کم در بازار پخش می‌شود، قشر عام مردم به شدت از این ناحیه آسیب می‌بینند.
آقای رحیمی دستاوردهای اخیر قوای امنیتی در راستای مبارزه با این پدیده را می‌ستاید اما تاکید دارد که این مشکل به صورت بنیادین باید از هرات برچیده شود.
اما جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات معقتد است که موجودیت پول‌های جعلی در بازار این ولایت در پیمانه‌ای نمی‌باشد که بتواند باعث بروز ضررهای اقتصادی در میان مردم شود.
او می‌گوید ارگان‌های امنیتی هرات به شدت پیگیر این قضیه می‌باشند و توانسته‌اند تا شبکه‌ها و افراد زیادی را دستگیر کنند.
این مقام خاطرنشان می‌کند که مردم با همکاری‌های خود می‌توانند تا در بازداشت و شناسایی عاملان این رویدادها تاثیرگذار باشند.
این در حالی است که روز گذشته بخش مبارزه با تروریزم فرماندهی پلیس هرات فردی با یک دستگاه چاپ بانکنوت‌های تقلبی را دستگیر کرد.
برخی گزارش‌ها هم نشان داده که بیشتر پول‌های جعلی افغانستان در پاکستان چاپ می‌شود.

یحیی فولادی

 

صحبتهای رئیس اتحادیه صرافان هرات را میتوانید تا در زیر ببینید:

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد