چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:7191
در مهدیه هرات:

امام خمینی(ره) اسلام بی روح را زنده کرد

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

همزمان با شب‌های قدر و شهادت امام علی (علیه السلام) شمار زیادی از نمازگزاران و عالمان دینی در هرات گردهم آمده و بیست و نهمین سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

همزمان با شب‌های قدر و شهادت امام علی (علیه السلام) شمار زیادی از نمازگزاران و عالمان دینی در هرات گردهم آمده و بیست و نهمین سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.


حجت‌السلام والمسلمین، شیخ موسی رضایی رئیس شورای علمای تشیع ولایت هرات در این مراسم گفت که در چنین شب‌ها نیاز است تا مسلمین با اخلاص بیشتر به پیشگاه خداوند متعال حاضر شوند.
او عبادت در شب‌های قدر را دستور خداوندی دانسته و می‍‌‌‌گوید که در این شب‌های متبرک حضرت مولا علی(ع) بسیار مظلومانه به شهادت رسیده‌اند.
آقای رضایی می‌گوید که در همین شب‌های بزرگ قدر قرآن کریم کتاب الهی و دستورنامۀ اسلام به حضرت محمد(ص) نازل گردیده است.
او گفته بهترین ماه برای مسلمانان ماه مبارک رمضان بوده چون کلام الهی در همین ماه به رسول خدا نازل شده تا و ما هم پیرو دستورات این کلام پاک هستیم.
آقای رضایی در ادامه افزوده که اگر بهترین‌ شب و روزهای عبادت و نیاز را در اسلام جستجو کنیم ماه رمضان و شب‌های متبرک قدر است.
او می‌گوید که از طرفی قرآن کریم کتاب پاک الهی در همین شب‌های قدر نازل شده و از طرفی هم حضرت مولا امام علی(ع) در این شب‌های بزرگ به شهادت رسیده‌اند.
وی همچنین تاکید کرده رحلت حضرت امام خمینی(ره) را در همین شب‌های پُر فیض بوده و این شخصیت دینی و سیاسی هم در همین شب‌های متبرک جهان فانی را ترک گفته است.
او افزود امام خمینی(ره) اسلام را روح تازه‌ای بخشیده و به گونه‌ای زنده کرده است.
وی امام راحل را از جمله بزرگترین شخصیت‌های سیاسی و دینی دانسته و باور دارد که این پیشوای کم نظیر، دنیا را تکان داده است.
به باور آقای رضایی امام خمینی(ره) اسلام مُرده را زنده و تفکر جدیدی به دنیا ارائه کرده است.
در همین حال قاری احمد علی غوردروازی، یک تن از چهرۀ‌های جهادی هرات می‌گوید که امام خمینی(ره) در سه بُعد یک نابغه بوده است.
وی بُعد سیاست، بُعد مرجعیت دینی و بُعد ایمانی و اخلاص را در امام خمینی(ره) برجسته دانسته و می‌گوید کمتر کسی در تاریخ معاصر چنین بوده است.
او رمز تاثیر فکری و بقای امام خمینی(ره) را آگاهی و دانش عرفانی آن شخصیت دانسته است.
آقای غوردروازی افزوده که ما در طول تاریخ بشریت رهبران سیاسی زیادی داشتیم اما دانش و ابعاد مختلف زندگی امام، وی را جاودانه کرده است.
از سویی هم حجت الاسلام والمسلمین محمد روحانی، یک تن از عالمان دین در هرات عبادت در شب‌های متبرک قدر را ضروری دانسته و می‌گوید هر مسلمان باید در این شب‌ها عاشقانه عبادت کند.
او همچنین گفته که عاشقان حضرت مولا علی(ع) باید در این شب‌ها هر گونه تفرقه و دوری را کنار گذاشته و در اتحاد کامل زندگی کنند.
آقای روحانی از مسلمانان و مردم هرات خواسته تا در این شب‌های بسیار بزرگ به دیگر مسلمین طعام و غذا بدهند.
او در مورد حضرت امام خمینی(ره) نیز گفته که این شخصیت دینی و سیاسی به اسلام معاصر ارزش داده است.
وی استقامت، ایمان، قول و بردباری خمینی(ره) را از جمله بزرگترین مسائلی دانسته که وی را نسبت به دیگر رهبران متمایز کرده است.
لازم به ذکر است که در شب‌های پیش هم از شهادت حضرت امام علی(ع) و رحلت امام خمینی(ره) در هرات بزرگداشت شده بود.
نمازگزارن هم در مساجد و تکیه‌ خانه‌ها در این شب‌ها، حضور پُر رنگ و بی پیشینه‌ای داشته‌اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها