چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:7185
ختم قرآن نماز تراویح در هرات؛

هر مسلمان آزاده‌ای باید از بیت‌المقدس حمایت کند

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

در ختم قرآن نماز تراویح مسجد جامع محمد رسول الله(ص) شهر هرات، حمایت از مسلمانان فلسطین، دستور الهی برای عموم پیروان اسلام خوانده شد.

در ختم قرآن نماز تراویح مسجد جامع محمد رسول الله(ص) شهر هرات، حمایت از مسلمانان فلسطین، دستور الهی برای عموم پیروان اسلام خوانده شد.

به گزارش وطن24، قاری غلام محمد مصوون، از روحانیون سرشناس و عضو رهبری شورای اخوت اسلامی ولایت هرات گفت: این مراسم به مناسبت ختم قرآن نماز تراویح و شب قدر در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان برگزار شده که با حضور شمار زیادی از مومنان روزه دار و قاریان و حافظان قرآن همراه بود.

به بیان او، قرآن کتابی برای سعادت انسان است و این انسان‌ها هستند که می‌تواند با این کتاب مقدس، برای خود زندگی مطمئنی را فراهم آورند.

او در ادامه صحبت‌هایش به روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: "بیت‌المقدس، قبله اول مسلمانان بوده و هنوز هم برای پیروان اسلام، قداست و ارزش خود را دارد."

وی حمایت از مظلومان فلسطینی را وجیبه هر مسلمانی می‌داند و به این اشاره دارد که این دستور قرآن است که از مسلمانان در هر نقطه جهان حمایت صورت بگیرد.

آقای مصوون در ادامه از مردم مومن هرات می‌خواهد که در مراسم مربوط به روز جهانی قدس، با تمام قوت حضور داشته باشند.

از سویی دیگر قاری الیاس حقدوست، مسئول مراکز تعلیمات قرآنی محمد رسول الله(ص) تاکید دارد که هر کس که مومن به اسلام است، می‌بایستی از مردم فلسطین پشتیبانی کند.

او حمایت از بیت المقدس و مردم رنجدیده فلسطین را در عمل مفید می‌داند و می‌گوید: باید نشان داده شود که مسلمانان با قوت هرچه تمام در برابر جنایاتی که بر این دیار صورت می‌گیرد، بی تفاوت نیستند.

آقای حق دوست همچنین روز جهانی قدس را روز همبستگی کامل مسلمان بر علیه ستمگران زمان می‌داند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال به عنوان روز جهانی قدس نام گذاری شده است.

در این روز مسلمانان آزاده در قالب راهپیمایی، برگزاری تجمعات و مراسم مختلف، از مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها