چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:7178
در همایش بزرگ صادقیه هرات:

برای حل مشکل جهان اسلام باید از امام خمینی(ره) پیروی کنیم

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

در همایش بزرگی که در مسجد جامع صادقیه ولایت هرات با حضور چهره های مطرح اهل سنت و تشیع برگزار شد، امام خمینی(ره) به عنوان مصلح بارز قرن معاصر یاد شد و مطرح گردید که اندیشه‌های این عالم وارسته، توانست تحولات زیادی را در کشورهای اسلامی به وجود آورد.

در همایش بزرگی که در مسجد جامع صادقیه ولایت هرات با حضور چهره های مطرح اهل سنت و تشیع برگزار شد، امام خمینی(ره) به عنوان مصلح بارز قرن معاصر یاد شد و مطرح گردید که اندیشه‌های این عالم وارسته، توانست تحولات زیادی را در کشورهای اسلامی به وجود آورد.

به گزارش وطن24، این برنامه به مناسبت بیست و نهمین سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در هرات برگزار شده بود.

مولوی عبدالمجید حبیبی، یکی از روحانیون سرشناس، عضو شورای اخوت اسلامی و رئیس پیشین اداره ارشاد، حج و اوقاف ولایت هرات، در این همایش، بیان کرد که امام خمینی(ره) آمد تا انقلابی بزرگ برای عموم مسلمانان به وجود آورد و در صدد اصلاح جامعه هم کارهای زیادی را کرد.

به بیان وی، حکومت قبل از انقلاب اسلامی ایران، نظامی طاغوتی و کاملا مخالف با اسلام بود و امام خمینی(ره) با تدبیر و بینشی قوی این انقلاب را به خوبی ثمره داد.

این روحانی تاکید کرد که پس از این انقلاب 1357 در ایران، این کشور به معنای واقعی وارد مرحله موفق اسلامی شد و مردم ایران هم با رهایی از حکومت شاهی به حکومتی توانمند دست یافتند.

مولوی عبدالمجید همچنین تاکید کرد که از مهمترین دغدغه‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، مسئله فلسطین و نجات مردم ظلم دیده این کشور بود.

او می‌گوید: "ما در زمان مهاجرت که اوایل انقلاب ایران بود، بارها در سخنرانی‌های امام خمینی(ره) می‌شنیدیم که به فلسطین و رهایی بیت‌المقدس اشاره دارد و این همیشه برایش نگرانی بود."

این عالم دینی که رئیس پیشین اداره حج و اوقاف ولایت هرات هم بوده است، از نشانه‌های دیگر امام خمینی در امر رهبری موفق اسلامی به وحدت و اخوت میان مسلمانان اشاره می‌کند.

مولوی عبدالمجید در خاتمه صحبت‌هایش تاکید کرد که برای اصلاح و رو به راه ساختن اوضاع جاری جهان اسلام، باید از امام خمینی(ره) پیروی شود.

از سویی دیگر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد رجب زاده، از مسئولان حوزه علمیه صادقیه هرات، امام خمینی(ره) را عملی کننده واقعی آیه "وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ" عنوان کرد و گفت: "این را باید بدانیم که در عصر حاضر، این شخصیت بزرگ، تِز و دکترین اخوت اسلامی را در میان امت اسلامی ارائه کرد و این شیوه و راهکار به موفقیت‌های زیادی هم دست یافت."

به گفته او، دفاع از مستضعفین جهان، ادامه و عمل به راه و شیوه‌ای بود که پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) به آن دستور دادند.

وی افزود که امام خمینی(ره) دارای اتکای واقعی و مطلق به خدا بود که این شاخصه توانست قدرت او را در برابر هر ستمگری بیشتر بسازد.

آقای رجب زاده تصریح کرد وقتی که به خداوند اتکا داشته باشیم، هیچگونه هراسی را از گردن فرازان عالم نداریم و این برگ برنده امام خمینی(ره) در برابر جباران زمانش بود.

این روحانی در ادامه به اوضاع جاری جهان اسلام اشاره کرد و گفت: "بیایید نگاهی دقیق به کشورهای مسلمان نشین بیاندازیم؛ در وضعیت فعلی، جریان تکفیری به شدت در حال خونریزی مسلمانان است و اینها همگی زاییده دست کشورهایی است که در این کار منافع خود را می‌بینند."

او با اشاره به وضعیت فلسطین اشغالی، خواهان این شد که با پیروی از دستورات امام خمینی(ره)، وحدت اسلامی را نهادینه بسازیم و برای مقابله با دشمنان، مشت گره کردهای را به وجود آوریم.

گفتنی است که در این همایش، شمار کثیری از مردم مومن و خدادوست هرات حضور داشتند.

علاوه بر این، شخصیت‌های بزرگ دینی هرات، وکلای شورای ولایتی، بازرگانان، فرهنگیان، مجاهدین، مسئولان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات و چهره‌های سیاسی زیادی هم به چشم می‌خوردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها