چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:7167
همراه با آلبوم عکس؛

گرامی‌داشت از شب قدر و سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در جبرئیل هرات

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

همزمان با مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) گرامی‌داشت به عمل آمد.

همزمان با مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) گرامی‌داشت به عمل آمد.

سخنرانان در همایشی که توسط هیئت مجمع الذاکرین منظران مهدی (عج) برگزار شده بود، از فضایل شب قدر یاد کردند و گفتند که عظمت آفرینش در این شب به نمایش گذاشته می‌شود و خداوند درهای رحمت بی‌نهایتش را به سوی انسان‌ها باز می‌کند.

دکتر مهدی افضلی، استاد دانشگاه در هرات، بیان کرد: خدواند در قرآن مجید از شب قدر به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده است.

وی بیان داشت که عبادت و شب زنده‌داری در این شب‌ها برابر با عبادت در هزار ماه است.

آقای افضلی افزود: شب قدر، شب تقدیر و سرنوشت است و بهترین لحظه و فرصت برای تصمیم‌گیری و عهد و پیمانی مجدد و واقعی با خداوند بخشنده و مهربان است.

آقای افضلی همچنین در این همایش با شکوه، امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی را نمادی از آرامش و خودساختگی دانست و گفت که این شخصیت بزرگ با تقدیر الهی و تدبیر کم مثالش، اتفاقی بزرگ را در تاریخ رقم زد.

به بیان او، ایمان به خدا، ایمان به هدف و ایمان به مردم از صفات شایسته امام خمینی (ره) بود که همواره در جای جای زندگی‌اش به چشم می‌خورد.

به گفته وی، هنگامی که به ایشان خبر شهادت شخصیت‌های بزرگی مانند شهید بهشتی را در هفتم سرطان در یک حمله تروریستی، رساندند، حضرت امام (ره) آیه "انا لله و انا الیه راجعون" را بر زبان آورد و به خواندن قرآن کریم ادامه داد.

آقای افضلی افزود که این نمونه‌ای از آرامش و ایمان این رهبر بزرگ دینی می‌باشد.

موضوع دیگری که آقای افضلی در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان یاد آور شد، سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع) بود.

وی مولای متقیان را شخصیت بی‌مثال در تاریخ انسانیت و اسلام دانست و گفت: سراسر زندگی این حضرت دارای اتفاقاتی است که برای نسل امروز و به خصوص رهبران جامعه می‌تواند سرنوشت ساز باشد.

از سویی هم عزاداران و شرکت کنندگان حاضر در این مراسم، این شب را به تمام مسلمانان جهان تسلیت گفتند و به عزاداری امام مومنین، حضرت علی (ع) نشستند.

علی باقری، یکی از شرکت کنندگان می‌گوید که مقام حضرت علی (ع) در جایگاهی است که در لغت نمی‌گنجد و از مرتبت بالا و والایی برخوردار است.

وی از روحانیون می‌خواهد تا مسلمانان را بیشتر از پیش با خصوصیات حضرت علی (ع) آشنا کنند.

با توجه به تهدیدات امنیتی که در برگزاری مراسم‌های مذهبی وجود دارد، اما حضور مردم در اینگونه مراسم پر رنگ بوده و این شب را با شور خاصی احیا کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها