سه شنبه, 26 سرطان 1397
شناسه خبر:7039

پس از یک بحث علمی؛ هلال رمضان در هرات گشایش یافت

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

به پیشواز از ماه رمضان نشست علمی و نمایشگاه خوش‌نویسی آیات قران کریم از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات و انجمن خوشنویسان گشایش یافت.

به پیشواز از ماه رمضان نشست علمی و نمایشگاه خوش‌نویسی آیات قران کریم از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات و انجمن خوشنویسان گشایش یافت.


به گزارش وطن24، هدف از راه‌اندازی این همایش علمی نگاهی به ماه رمضان از دیدگاه قرآن و دین اسلام عنوان شده است.
آریا رئوفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات گفت: "ماه بهار قرآن است در این ماه زمینه پالایش درون و اصلاح بیرون و بهره‌مندی از رحمت خداوند برای همگان فراهم می‌گردد و این ماه به دلیل فضیلت منحصر به فردش نسبت به سایر ماه‌های سال، برای روزه داری انتخاب شده است ".
او در این همایش علمی افزود: "ریاست اطلاعات و فرهنگ به سلسله سال‌های گذشته امسال نیز برنامه‌های متفاوتی به پیشواز از ماه مبارک رمضان روی دست گرفته است که از آن جمله همایش هلال رمضان و نمایشگاه خوشنویسی آیات قرآنی جهت معرفی بهتر ماه رمضان و آیات قرآن امروز برگزار شد ".
سید محمد شیرزادی، رئیس ارشاد حج و اوقاف هرات گفت: "ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، ماه هدایت و میسر شدن توبه برای مسلمانان، ماه تقوا، تفکر و اندیشیدن، ماه انس به قرآن و قوی شدن ایمان است."
گفته شده در کنار این همایش علمی به پیشواز از ماه مبارک رمضان بیش از 40 اثر خوشنویسی آیات قرآنی تحت عنوان "هلال رمضان" به مدت پنج روز به نمایش گذاشته شده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد