چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:6877
صادقیه هرات:

با تمام قدرت در انتخابات پیش رو شرکت کنید

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع صادقیه ولایت هرات، از مردم خواسته شد تا کارت رای دهی را به دست آورده و با تمام توان در انتخابات پیش روی پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها شرکت کنند.

در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع صادقیه ولایت هرات، از مردم خواسته شد تا کارت رای دهی را به دست آورده و با تمام توان در انتخابات پیش روی پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت‌الاسلام والمسلمین، محمد جواد رجب‌زاده، امام جمعه صادقیه در این خطبه‌ها گفت: "درست است که در دل خیلی‌ها گلایه‌هایی از تقلبات انتخابات قبلی وجود دارد ولی چاره‌ای جز این نیست و باید برای استفاده از این حق در انتخابات پیش رو شرکت کرد."

به گفته او، با کسب کارت رای دهی و شرکت در انتخابات آینده، می‌توان که از حق خود استفاده کرده و با درک و بینشی درست، فرد مورد نظر خود را انتخاب کرد.

وی مطرح کرد: انتخابات با چوکات نظام فعلی که دموکراسی خوانده می‌شود، فرصتی برای حضور مردم در تعیین سرنوشت کشورمان است و اگر این مسئله نادیده گرفته شود، معلوم نیست که در آینده چه کسانی به قدرت می‌رسند."

آقای رجب‌زاده همچنین از مردم ولسوالی‌ها خواست که برای اخذ کارت رای دهی، به مراکز موجود در ولسوالی‌های خود سر بزنند، چون از هر جایی که کارت تهیه شود، از همانجا رای داده می‌شود.

این روحانی در قسمتی دیگر از صحبت‌هایش به سالروز فتح شهر هرات به دست مجاهدین در 29 حمل سال 1371 اشاره کرد و گفت که خدادوستی و آزادگی مردم مسلمان هرات بود که این شکوه را به بار آورد.

خطیب نماز جمعه مسجد جامع صادقیه تاکید کرد که شعائر و سرشت‌ آزادگان آن روز باید در ذهن جوانان و نسل امروز هم جای بگیرد تا این بینش و تفکر از بین نرود.

او آزادگی را از خصایص مردان خدا دانست و گفت که با تلاش در راه خدا، تمامی مشکلات حل خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین رجب زاده همچنین به موالید شعبانیه اشاره داشت و از حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) به عنوان کسانی که در این ماه سالروز میلاد متبرکشان است، یاد کرد.

به گفته او، این حضرات کسانی بودند که توانستند حرکت خدایی کربلا را بسازند و به گوش مسلمانان تا به این نسل برسانند.

گفتنی است که در نماز جمعه عبادی – سیاسی، صدها تن از مردم مومن ولایت هرات حضور داشتند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها