پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:6770

کتابخانه‌ای با 7 هزار کتاب اهدایی در غور گشایش یافت

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

پس از یک ماه کارزار و فراخوان اهدای کتاب، سرانجام کتابخانۀ دهکده در ولایت غور گشایش یافت.

پس از یک ماه کارزار و فراخوان اهدای کتاب، سرانجام کتابخانۀ دهکده در ولایت غور گشایش یافت.

حدود یک ماه پیش بود که شماری از جوانان ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور با شعار "اهدای کتاب اهدای دانایی است" وارد کارزار اهدای کتاب شدند.

در این کارزار که بخش وسیعی از آن از طریق صفحات اجتماعی مجازی راه اندازی شده بود، ایجاد یک کتابخانه به نام دهکده هدف بود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، نجیب الله ناصری، یکی از اعضای کمپاین جمع‌آوری کتاب در مراسم گشایش کتابخانه دهکده گفت:در دو دور کارزار، بیش از 7 هزار جلد کتاب و 300 هزار افغانی از طرف افراد و نهادهای مختلف برای این کتابخانه اهدا شد.

به بیان او، این مقدار کتاب تنها با راه اندازی یک کمپاین فیسبوکی و فضای مجازی از داخل و خارج کشور جمع آوری شده و علاقمندان زیادی هم وعده همکاری با کتاب‌خانۀ دهکده را داده‌اند.

آقای ناصری می‌گوید آنان پس از این برنامه تصمیم دارند تا برای چندین روستای جنگ‌زده و دوردست دیگر کشور هم کارزار جمع‌آوری کتاب و ایجاد کتاب‌خانه را آغاز کنند.

عزیزالله مهدی، عضو دیگری از فراخوان جمع‌آوری کتاب در کتابخانۀ دهکده ولسوالی لعل و سرجنگل می‌گوید این ولسوالی نیاز جدی به یک کتاب‌خانه مجهز دارد.

آقای مهدی ادامه داد که آنان در کنار رفع نیازهای دانشجویان و دانش آموزان، در نظر دارند تا فرهنگ مطالعه را ترویج داده و جلب همکاری مردم را با این مرکز بیشتر کنند.

به گفته وی، کمبود منابع عملی و نبود کتاب‌خانه در این ولسوالی سبب شده تا بسیاری از جوانان با هزینه‌های گزاف به ولایت‌های کابل و هرات سفر کنند.

ازسوی هم عبدالحی خطیبی،‌ سخنگوی والی غور از گشایش این کتابخانه ابراز خرسندی کرده و می‌گوید ایجاد چنین مراکزی می‌تواند درغنٰامندی فرهنگ مردم و رشد کتاب‌خوانی تاثیر خوبی داشته باشد.

سخنگوی والی غور از عموم جوانان می‌خواهد تا به جای تفنگ، قلم و کتاب به دست گرفته و برای شگوفایی جامعۀ خویش تلاش کنند.

به گفته مسئولان این کتاب‌خانه، آنان در هشتم ماه حوت سال گذشته این کمپاین را آغاز و با حضور داشت مسئولان محلی، جوانان و فرهنگیان ولسوالی لعل و سرجنگل کتابخانه دهکده را افتتاح کردند.

 

   *نیروهای خیزش مردمی غور از دولت سلاح و تجهیزات کافی می‌خواهند

   *مسئول جلب و جذب طالبان در غوریان هرات دستگیر شد

   *200 مسافر غور زیر لت و کوب سارقان قرار گرفتند

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد