پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:6758
رئیس شورای علمای غرب کشور:

وهابی‌ها بدعت گذار و مخالف با سنت پیامبر هستند/آمریکا، پشتیبان وهابیت است

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

مولوی خداداد صالح، رئیس عمومی شورای عالی علمای غرب افغانستان در جلسه این هفته شدیدا به "وهابیت" تاخت و این فرقه ضاله را دست پرورده آمریکا دانست.

مولوی خداداد صالح، رئیس عمومی شورای عالی علمای غرب افغانستان در جلسه این هفته شدیدا به "وهابیت" تاخت و این فرقه ضاله را دست پرورده آمریکا دانست.

به گزارش خبرگزاری وطن24، وی در میان تعداد زیادی از علمای دینی غرب کشور بیان کرد: "وهابیت به هیچ عنوان پایبند به سنت‌های جناب محمد(ص) نیست و بدعت در دین به وجود آورده است."

به گفته او، این جماعت نه تنها که پیرو سنت نیستند، بلکه به سنت‌های نیک و حسنه پیامبر(ص) هم توهین می‌کنند.

این روحانی سرشناس از جمله اموری که وهابی‌ها آنها را ترویج می‌دهند، به گذاشتن ریش عجیب و غریب، کج بودن قبله و دیگر موارد اشاره کرد.

آقای صالح علاوه بر این گفت: ولی عهد عربستان سعودی اعتراف کرده که آمریکا برای کشورش پول می‌داده تا وهابیت را ترویج دهد و این یک آبروریزی بزرگ برای این قشر است.

او می‌گوید: "این یک حرف ساده نیست؛ اینکه آمریکا این چهره‌های "کثیف" را پرورش می‌داد و حمایت می‌کرد، به دنبال شکاف میان امت واحده بوده است."

رئیس عمومی شورای عالی علمای غرب کشور همچنین در صحبت‌های خود برای افراد وهابی از واژه "وهابیَک‌ها" استفاده کرد.

مولوی خداداد صالح همچنین از علمای دینی خواست که مانع فعالیت این گونه افراد شده و نگذارند که مردم متدین هرات به دست آنان گمراه شوند.

او خطاب به مردم هم گفت که خواندن نماز پشت سر یک فرد وهابی، باطل است.

پیش از این هم این روحانی سرشناس کشوری، انتقاداتی علیه علمای وهابی داشت ولی به این چنین صراحت و تندی تا به امروز به این فرقه حمله نکرده بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد