سه شنبه, 26 سرطان 1397
شناسه خبر:5604

"روزنه امید" نمایشگاه کارآموزان فن و حرفه در هرات

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

پس از هشت ماه آموزش‌های فن و حرفه، نمایشگاه صنایع دستی توسط شماری از کارآموزانی که این دوره را فراگرفته اند در ولایت هرات برپا گردید.

پس از هشت ماه آموزش‌های فن و حرفه، نمایشگاه صنایع دستی توسط شماری از کارآموزانی که این دوره را فراگرفته اند در ولایت هرات برپا گردید.

این نمایشگاه زیر نام "روزنه امید" به هدف توانمند سازی آقایان وخانم‌هایی که آموزش فن و حرفه را در این مدت آموخته اند، برگزار شده است.

20 غُرفه، آموخته‌های کوتاه مدت 320 تن از آنان را در محضر دید همگان قرار می‌دهد.

بیشتر اشتراک کنندگان را در دوره هشت ماهه آموزش فن و حرفه را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

نجیب الله سروش، برگزار کننده این نمایشگاه می‌گوید: این افراد در بخش‌های ترمیم مبایل، یخچال، کولر، پروسس و بسته‌بندی مواد غذایی، خیاطی و صنایع دستی آموزش دیده‌اند.

سروش ادامه می‌دهد: "ما دوره آموزشی را در مدت زمان هشت ماه دایر کردیم که در این دوره 320 تن شرکت کرده بودند و بیشتر آنان بانوان هستند، آنان را در بخش‌هایی مانند صنایع دستی، خیاطی، ترمیمات در بخش‌های یخچال، کولر، مبایل، بسته بندی و پروسس مواد غذایی؛ آموزش داده‌ایم."

او ابراز امیدواری می‌کند که برگزاری این نمایشگاه در بخش توانمند سازی زنان موثر واقع شود.

به گفته سروش: "یکی از اهداف بزرگ ما فراگیری و توانمند شدن خانم‌ها بوده است که این برنامه را برگزار کرده ایم."

در همین حال، فرزانه محمدی از زنانی که در این نمایشگاه، غرفه‌ای جهت فروش صنایع دستی دارد گفت: "این نمایشگاه من را کمک خواهد کرد تا در بخش تامین مصارف زندگی خانه خود همکاری کنم."

بازدید کنندگان نیز از برپایی این نمایشگاه فن و حرفه استقبال می‌کنند و از حکومت می‌خواهند که در راستای توانمند سازی زنان تلاش‌های جدی انجام دهند.

امروز اولین روز از نمایشگاه روزنه امید بود و قرار است دروازه این نمایشگاه به مدت چهار روز بر روی بازدید کنندگان باز باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد