سه شنبه, 26 سرطان 1397
شناسه خبر:5587

برپایی دوره ششم نمایشگاه "یار مهربان" در هرات

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

در محوطه مکان ششمین دور نمایشگاه کتاب ولایت هرات، در 30 غرفه رقمی حدود 45 هزار جلد کتاب، در محضر دید دوستداران مطالعه و کتاب، چیده شده است.

در محوطه مکان ششمین دور نمایشگاه کتاب ولایت هرات، در 30 غرفه رقمی حدود 45 هزار جلد کتاب، در محضر دید دوستداران مطالعه و کتاب، چیده شده است.

برپا کنندگان این نمایشگاه کتاب یا یار مهربان، هدف از برگزاری این برنامه را جا اندازی فرهنگ هرچه بیشتر کتاب‌خوانی و مطالعه در یکی از خالی‌گاه‌های علمی و فرهنگی کنونی این ولایت، عنوان می‌کنند.
80 درصد کتاب‌ از مجموع 4500 کتاب این نمایشگاه، آثار نویسندگان داخل کشور می‌باشد.
آریا رئوفیان، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات با بیان این مطلب، در مورد تاثیرگذاری این‌گونه از برنامه‌ها در آمار گراف کتاب‌خوانی و سطح آشنایی و علاقمند شدن بیشتر شهروندان با کتاب‌های متفاوت سخن زد.
در همین حال، مونسه حسن زاده، معاون فرهنگی مقام ولایت هرات گفت: با برپایی این نوع نمایشگاه‌ها، فرهنگ کتاب‌خوانی در میان باشنده‌های هرات نهادینه خواهد شد و اداره محلی هرات از برگزاری این نمایشگاه‌ها حمایت می‌کند.
با وجودیکه که نمایشگاه سالانه کتاب در ولایت هرات برگزار می‌شود اما به گفته کتاب‌فروشان، باشنده‌های این ولایت علاقمندی چندانی برای خرید و خواندن کتاب ندارند و بیشتر کتاب‌های خریداری شده مربوط به دروس دانشگاه می‌باشد.
این نمایشگاه برای ده روز برگزار شده است و در آن پنج ناشر از کابل و دو ناشر از کشور ایران آثار چاپی خود را به نمایش گذاشته‌اند تا فرهنگ کتاب خوانی در میان هرات‌نشینان رونق بیشتری یابد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد