دوشنبه, 29 اسد 1397
شناسه خبر:5356
با حضور صدها عزادار حسینی:

مراسم پرشور و شکوه تاسوعا در جبرئیل هرات برگزار شد

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

مراسم باشکوه روز تاسوعا با حضور صدها دلباخته حسینی در مسجد جامع جبرئیل هرات برگزار شد.

مراسم باشکوه روز تاسوعا با حضور صدها دلباخته حسینی در مسجد جامع جبرئیل هرات برگزار شد.

دسته‌های سینه‌زنی از تمام هیئت‌ها و مساجد جبرئیل برای برپایی مراسم تاسوعا ‌در مسجد جامع این منطقه حضور پرشور یافته بودند.
نوحه خوانان این مراسم بیشتر در رابطه با مردی و وفاداری حضرت عباس(ع) نوحه سرایی می‌کردند و ایشان را الگوی ایستاده‌گی و دفاع می‌خواندند.
عبدالواحد مایلی، مسئول برگزاری مراسم عاشورا در جبرئیل به‌وطن24 گفت: حضرت عباس(ع) نماد جوانمردی و از خود گذشتگی بود که این ویژگی، او را متمایز ساخته بود.
به‌بیان وی، شجاعت و جوانمردی حضرت ابولفضل(ع) آموخته شده از پدر ایشان بود و این ویژگی را از حضرت علی(ع) به‌ ارث برده بود و جوانان باید از ایشان الگو برداری کنند.
آقای مایلی ادامه داد که حضرت عباس(ع) در کنار جوانمردی، احترام بسیار به‌امام عصر خود داشت، او با آن‌که برادر امام حسین(ع) بود اما تنها یک مرتبه آن هم هنگام مرد ایشان را برادر خطاب کرد.
مسئول برگزاری مراسم عاشورای جبرئیل یادآوری کرد که جوانان عزادار هم این روزها از شخصیت و دلاوری حضرت عباس(ع) الگو گرفته و برای تامین امنیت مراسم محرم شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.
او اشاره کرد بسیاری از جوانانی که در این روزها برای تامین امنیت مراسم محرم به‌ویژه روز عاشورا فعالیت می‌کنند، چند شب است که چشمان‌شان خواب ندیده است.
آقای مایلی نظم مراسم عزاداری حسینی را در این روزها به‌ویژه امروز که روز تاسوعا بود، بسیار خوب توصیف کرد و گفت که نیروهای مردمی به‌ویژه جوانان در این بخش بسیار تلاش کردند.
جوانان که با شور و شوق در مراسم تاسوعا شرکت کرده بودند، نظم و شکوه این مراسم را عالی خواندند.
سید روح‌الله موسوی، یک تن از عزاداران حسینی گفت که باید همه ساله تلاش کرد تا مراسم محرم هر چه با شور و شکوه بیشتر برگزار شود.
او یادآوری کرد که مردم باید با شرکت در مراسم محرم و عاشورا این قیام را زنده نگه دارند.
موسوی همچنین اشاره به‌نقش برجسته حضرت ابوالفضل(ع) در روز عاشورا داشت و بیان داشت که ایشان یاوری دلاور و وفادار بودند و در هیچ شرایطی برادر و امام خویش را تنها نگذاشت.
عزداران حسینی در جبرئیل تهدیدهای امنیتی امسال را مانعی برای برگزاری مراسم محرم و روز عاشورا نمی‌دانند.
جواد حسینی، یک تن از جوانانی که در بخش تامین نظم مراسم روز تاسوعا شرکت داشت گفت که با وجود تهدیدهای امنیتی امسال مردم مراسم روز تاسوعا را با نظم و شکوه خاص برگزار کردند.
وی عشق به حضرت عباس(ع) را دلیل حضور پرشور جوانان در مراسم امروز مسجد جامع جبرئیل عنوان کرد.
حسینی یادآور شد که عباس(ع) الگوی از خودگذشتگی بود، او زمانی که به نهر فرات رسید از نوشیدن آب خودداری کرد و تمام تلاش خود را انجام داد تا آب را برای امام حسین(ع) و طفلان تشنه کاروان برساند.
این عزادار حسینی ابراز خوشحالی کرد که دشمنان مکتب عاشورا تاکنون نتوانسته‌اند صدای این مکتب را خاموش کنند و هر سال نسبت به‌سال گذشته مراسم حسینی پرشورتر برگزار می‌شود.
امسال مراسم تاسوعا زیر تدابیر شدید امنیتی در جبرئیل هرات برگزار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها