جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5076

24 دختر در ولایت غور سند مربیگری فوتبال گرفتند

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

اداره فدراسیون فوتبال کشور برای اولین بار 24 بانو را در بخش مربیگری در ولایت غور برای پنج روز آموزش و برای شان سند فراغت توزیع کرد.

اداره فدراسیون فوتبال کشور برای اولین بار 24 بانو را در بخش مربیگری در ولایت غور برای پنج روز آموزش و برای شان سند فراغت توزیع کرد.


این دوره ٱموزشی ازسوی دو خانم که از سوی فدراسیون فوتبال از مرکز آمده بودند برگزار گردید.
آرزو رحیمی یک از این استادان می‌گوید: این برنامه از سوی فدراسیون فوتبال کشور به حمایت مالی مرکز فرهنگی برتانیا دراین ولایت برگزار شد.
به گفته بانو رحیمی، هدف از برگزاری این برنامه رشد و توانمند سازی بانوان در عرصه فوتبال میباشد تا آنان بتوانند در برنامه های ملی نیز شرکت کنند.
بانو رحیمی اضافه می‌کند، دخترخانم‌های که درعرصه فوتبال ولایت غور کار می‌کنند، توانای بازی در تیم‌های ملی را نیز دارند و آنان برای اشتراک این دختر خانم ها به تیم‌های ملی نیز تلاش خواهند کرد.
با این حال شماری از بانوان که از این برنامه فارغ گردیده اند می‌گویند: بامشکلات فراوان را اکنون دارند.
این بانوان که به گفته شان اهداف زیادی پیش رو دارند از مسئولان اداره محلی می‌خواهند تا در زمینه رشد و فراهم سازی امکانات ورزشی برای شان همکاری کنند.
ازسوی هم محمد حیدری مسئول فدراسیون فوتبال ولایت غور از حضور پر رنگ بانوان در فوتبال سخن گفته است.
آقای حیدری می‌گوید با آنکه بخش فدراسیون فوتبال بویژه خانم‌ها به مشکلات زیادی مواجه هستند اما بسیار از دخترخانم ها حاضر هستتند تا درعرصه فوتبال کار کنند.
به گفته آقای حیدری، هرچند آنان بودجه برای اعمار جمنازیو واستدیوم ورزشی برای بانوان دارند اما اداره شهرداری غور حاضر نشده است تا برای آنان زمین در نظر گیرد.
حضور بانوان درحال به ورزش زیاد شده است که هنوز هم فرهنگ‌های سنتی دراین ولایت مانع حضور خانم ها در نهادهای تحصیلی و ادارات دولتی به حیث کارمند می‌شود.
معروف سعیدی - غور

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد