شنبه, 05 جوزا 1397
شناسه خبر:4674

برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه کتاب خوانی نسیم انتظار در هرات

  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

اختتامیه مسابقه کتاب‌خوانی نسیم انتظار به مناسبت سالروز میلاد منجی عالم بشریت، فخر موجودات و نهایت عزت انسانی، حضرت مهدی موعود(عج) در منطقه جبرئیل شهر هرات برگزار شد.

اختتامیه مسابقه کتاب‌خوانی نسیم انتظار به مناسبت سالروز میلاد منجی عالم بشریت، فخر موجودات و نهایت عزت انسانی، حضرت مهدی موعود(عج) در منطقه جبرئیل شهر هرات برگزار شد.

در این مراسم به حدود صد تن از دانش آموزانی که عمدتا در رده سنی 10 تا 18 سال قرار داشتند، جوایزی هم اهدا گردید.
مهدی اخلاقی، مسئول کتابخانه رسالت در جبرئیل هرات، در گفتگویی با خبرگزاری وطن24 بیان کرد: در این مسابقه کتاب‌خوانی بیش از 2 هزار تن از دانش آموزان مکاتب خصوصی و دولتی شرکت کرده بودند.
به بیان او، محتوای کتاب تهیه شده برای این مسابقه پیرامون شخصیت شناسی حضرت مهدی(عج)، وظایف مسلمانان در زمان غیبت و فلسفه انتظار بود.
وی افزود، این مسابقه ضمن اینکه می‌تواند جوانان و نوجوانان را به کتاب‌خوانی تشویق کند، زمینه آشنا شدن هرچه بیشتر زمان انتظار و فرج فراهم را می‌سازد.
آقای اخلاقی در ادامه خاطرنشان می‌کند که حضور پررنگ مردم و به خصوص دانش آموزان، نشانگر تاثیرگذاری این مسابقه در جامعه می‌باشد.
این فعال فرهنگی همچنین از حمایت ریاست معارف هرات در امر برگزاری این مسابقه کتابخوانی خبر داده و از عبدالرزاق احمدی، مسئول این اداره هم به عنوان حامی همه جانبه تقدیر می‌کند.
رئیس معارف هرات در این برنامه شرکت کرده بود.
گفتنی است که این مسابقه به نوع خود در ولایت هرات بی سابقه بوده است.
شماری از آگاهان مسائل اجتماعی و فرهنگی بر این باور هستند که برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند تا ذهن جوانان را از انحرافات اخلاقی دور کرده و با شیوه و سنت دین ناب الهی و چگونگی پیروی از امام معصوم(عج) آشناتر بسازد.

یحیی فولادی

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها