شنبه, 05 حوت 1396

آخرین عناوین فرهنگی

شاگردان معارف هرات امسال موفق شدند که 10 جایزه معتبر را در سطح کشور به دست آورند.

به مناسبت سالروز میلاد با سعادت امام حسن عسکری(ع)، شماری از فعالان قرآنی در هرات، یکی از بزرگترین درس‌هایی که از این حضرت به یادگار مانده را، تربیت فرزند و آموزش ادب به جامعه دانستند.

در مسابقه قصه گویی که میان صدها تن از دانش آموزان ولایت هرات برگزار شده بود، قصه‌های قرآنی و دینی طرفداران بیشتری را داشت.

والی هرات کسب مقام نخست دانشجویی در بین صد کشور جهان را توسط یک دانشجوی دختر هراتی، تبریک گفت.

والی هرات در بازدید از بخش دخترانه دارالعلوم عالی غیاثیه، حمایت همه جانبه اداره محلی از آموزش بانوان را اعلام داشت.

دانش آموزانی که نمایندگی از افغانستان در مسابقات جهانی یو سی مس یا محاسبات ذهنی ریاضی داشتند، معترض به عدم صدور ویزای مالیزیا و راه یافتن به این دوره از مسابقات شدند.

نخستین همایش شناخت در مورد سیره پیامبر اسلام زیر نام "کنفرانس اسلامی سیرت حضرت محمد(ص)" در مرکز غور از سوی ریاست ارشاد حج و اوقاف این ولایت برگزار شد.

خبرگزاری وطن24، به عزا نشستن همه قلم به ‌دستان هرات و کشور را در سوگ از دست دادن جناب فاروق فیضی، خبرنگار نام آشنا در زون غرب کشور را تسلیت عرض نموده و این موضوع را ضایعه جبران ناپذیری برای خانواده رسانه‌ای کشور می‌پندارد.

آثار و بناهای تاریخی هرات در ولسوالی‌های این ولایت از شرایط خوبی برخوردار نیستند.

نفیس‌ترین و زیباترین قرآن عظیم الشان در کشور که به تازگی صفحه‌آرایی و نوشته شده در ولایت هرات رونمایی شد.

پس از هشت ماه آموزش‌های فن و حرفه، نمایشگاه صنایع دستی توسط شماری از کارآموزانی که این دوره را فراگرفته اند در ولایت هرات برپا گردید.

برای نخستین بار است که در ولایت غور، یک بانو برای برپایی یک نمایشگاه آستین برزده و تعدادی از نقاشی‌ها را به نمایش می‌گذارد.