دوشنبه, 09 حوت 1395

آخرین عناوین فرهنگی

قرار است تا برنامۀ ماستری از رشتۀ اقتصاد وارد دانشگاه هرات شود.


کمیته حمایت و مصئونیت خبرنگاران و رسانه‌ها به منظور دسترسی بهتر به اطلاعات و ایجاد مصئونیت برای خبرنگاران در غور تشکیل شد.
در مراسمی که به این منظور برگزار شده بود، معاون والی غور به عنوان رئیس این کمیته، عبدالقدیر غفوری، یک تن از خبرنگاران به عنوان معاون و عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی به عنوان منشی تعیین شدند.
عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور به خبرگزاری وطن24 گفت: با ایجاد این کمیته، مشکلات خبرنگاران در بخش دسترسی به اطلاعات وهمچنین چالش‌های امنیتی کاهش پیدا خواهد کرد.
به بیان وی، تمام صلاحیت‌های این کمیته مشخص بوده و به مسئولان اداره‌های این ولایت اطلاع داده شده تا در صورت بروز مشکل برای خبرنگاران، به آن رسیدگی شود.
خطیبی گفت: تاکید خواهد شد که مسئولان رابطه و همکاری مناسب با خبرنگاران داشته باشند.
کمیته مصئونیت خبرنگاران در غور بر اساس دستور کاری که از سوی شورای امنیت به ولایت‌ها فرستاده شده بود، ایجاد شد.
خبرنگاران غور، ایجاد این کمیته را گامی نیک خوانده و بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.
به باور آنان، این کار می‌تواند برای کاهش آمار خشونت بر خبرنگاران موثر باشد.
محمد کبیر سهیل، مسئول مطبوعاتی فرماندهی پلیس غور که یکی از اعضای کمیته مصئونیت خبرنگاران است، بر هماهنگی نیروهای امنیتی و خبرنگاران تاکید می‌کند.
او گفته پلیس از هیچ کاری برای همکاری و شریک ساختن اطلاعات با خبرنگاران و رسانه‌ها دریغ نخواهد کرد و متعهد به تامین امنیت آنان خواهد بود.
آقای کبیر اطمینان داد تا در صورتی که خبرنگاران به مکان‌های نا امن و یا هم دور دست سفر کاری داشته باشند، پلیس آنان را همراهی خواهد کرد.
ریاست عمومی کمیته حمایت و مصئونیت خبرنگاران را معاون دوم رئیس جمهور بر عهده دارد، این کمیته به هدف دسترسی آسان رسانه‌ها و خبرنگاران به اطلاعات و مصئونیت آنان ایجاد شده است.
گفتنی است این کمیته در حالی در ولایت غور ایجاد می‌شود که نبود امنیت کافی، مصئونیت جانی، شغلی و همچنین دسترسی محدود به اطلاعات، همواره از چالش‌هایی بوده که خبرنگاران این ولایت با آن رو برو بوده‌اند.
علی جوادی

اولین نمایشگاه کتاب در منطقه جبرئیل هرات با حضور علما، اهالی فرهنگ و شماری از مردم راه اندازی شد.

همزمان با هفته وحدت اسلامی، شورای علمای شیعه ولایت هرات گفته که هر آن کسی که قدم و قلمی را بر علیه وحدت اسلامی بردارد، حرکت وی خلاف اسلام می‌باشد.

همه شاعران بزرگ ما دیوان‌ها و دفترهای خود را با نعت پیامبر و درود بر او و خاندان پاکش شروع کرده‌اند تا الهام بخش و مبارک کننده اشعار و گفته‌هایشان باشد.

به مناسبت روز جهانی محو خشونت بر زنان نمایشگاه عکس با 52 اثر از زنان نقاش در ولایت هرات برگزار شد.

هرات؛ شهری با نام آوران فراوان در عرصه علم و فرهنگ همواره یاد شده است.

قهار عاصی از مطرح‌ترین شاعران معاصر کشور، غزلی خواندنی در وصف حماسه کربلا به ویژه حضرت امام حسین(ع) سروده است که توجه هر صاحب نظری را به خود جلب می‌کند.

مقامات امنیتی ولایت نیمروز خبر داده‌اند که برای مقابله با هرگونه تهدید امنیتی در روز عاشورای حسینی(ع)، با کوچکترین مورد مشکوک برخورد صورت گرفته است.

مولوی سید احمد آخوندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات، صبح امروز در جمع شمار کثیری از عزاداران و داغداران شهادت حضرت سیدالشهدا، امام حسین(ع)، در منطقه بکرآباد ولایت هرات، این حضرت را، آقا و مولای تمامی انسانهای آزاده جهان دانست.

صبح امروز مرکز ولایت غور توسط والی و شماری از رئیسان اداره‌های دولتی پاک‌کاری شد.

دومین دوره آزمون کانکور اختصاصی در فراه برگزار شد.