چهارشنبه, 30 جوزا 1397

آخرین عناوین فرهنگی

به مناسبت روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، مسابقاتی قرآنی میان شمار زیادی از نونهالان و نوجوانان شهرک رضا ولایت هرات برگزار شد.

به 24 تن از دانش آموزانی که در مسابقات نقاشی و نامه نویسی روز جهانی قدس شرکت کرده بودند، جوایزی اهدا شد.

به مناسبت روز جهانی قدس در هرات مسابقه نقاشی کودکان و نونهالان برگزار شد.

مسابقات نامه‌نگاری و نقاشی کودکان دانش آموز هرات به کودکان فلسطینی به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد.

به مناسبت روز جهانی قدس و دفاع از کودکان فلسطینی، جشن تکلیف دختران دانش آموز در هرات، برپا شد.

همزمان با شب‌های قدر و شهادت امام علی (علیه السلام) شمار زیادی از نمازگزاران و عالمان دینی در هرات گردهم آمده و بیست و نهمین سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

در ختم قرآن نماز تراویح مسجد جامع محمد رسول الله(ص) شهر هرات، حمایت از مسلمانان فلسطین، دستور الهی برای عموم پیروان اسلام خوانده شد.

در همایش بزرگی که در مسجد جامع صادقیه ولایت هرات با حضور چهره های مطرح اهل سنت و تشیع برگزار شد، امام خمینی(ره) به عنوان مصلح بارز قرن معاصر یاد شد و مطرح گردید که اندیشه‌های این عالم وارسته، توانست تحولات زیادی را در کشورهای اسلامی به وجود آورد.

همزمان با مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) گرامی‌داشت به عمل آمد.

در مراسمی که به مناسبت بیست و نهمین سال‌روز ارتحال امام خمینی(ره) در شهر هرات برگزار شده بود، از این پیشوای دینی، به عنوان رهبری خردمند یاد شد.

صندوق جمع آوری کمک برای کودکان جنگ زده یمن و جهان اسلام در ولایت هرات آغاز به کار کرد.

ادارۀ اطلاعات و فرهنگ هرات از مسئولان رسانه‌های تصویری و صوتی می‌خواهد تا محتوای نشرات خود را در ماه رمضان با معیارهای اسلامی برابر کنند.