جمعه, 03 قوس 1396

آخرین عناوین فرهنگی

خبرگزاری وطن24، به عزا نشستن همه قلم به ‌دستان هرات و کشور را در سوگ از دست دادن جناب فاروق فیضی، خبرنگار نام آشنا در زون غرب کشور را تسلیت عرض نموده و این موضوع را ضایعه جبران ناپذیری برای خانواده رسانه‌ای کشور می‌پندارد.

آثار و بناهای تاریخی هرات در ولسوالی‌های این ولایت از شرایط خوبی برخوردار نیستند.

نفیس‌ترین و زیباترین قرآن عظیم الشان در کشور که به تازگی صفحه‌آرایی و نوشته شده در ولایت هرات رونمایی شد.

پس از هشت ماه آموزش‌های فن و حرفه، نمایشگاه صنایع دستی توسط شماری از کارآموزانی که این دوره را فراگرفته اند در ولایت هرات برپا گردید.

برای نخستین بار است که در ولایت غور، یک بانو برای برپایی یک نمایشگاه آستین برزده و تعدادی از نقاشی‌ها را به نمایش می‌گذارد.

در محوطه مکان ششمین دور نمایشگاه کتاب ولایت هرات، در 30 غرفه رقمی حدود 45 هزار جلد کتاب، در محضر دید دوستداران مطالعه و کتاب، چیده شده است.

نبود کتاب و مواد درسی به خط بریل، چالش عمده‌ای می‌باشد که در برنامه گرامی داشت از سال‌روز جهانی نا بینایان یا عصای سفید در هرات بر زبان می‌آید.

پلیس غرب کشور برنامه‌های آگاهی دهی را برای دانش آموزان در مکتب‌های هرات برگزار خواهد کرد.

دومین همایش آسیب‌شناسی رسانه‌های محلی در هرات از سوی انستیتیوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان به منظور بررسی چالش‌های اقتصادی این رسانه‌ها و پیشنهاد راهکار در مورد آن برگزار شد.

مراسم باشکوه روز تاسوعا با حضور صدها دلباخته حسینی در مسجد جامع جبرئیل هرات برگزار شد.

از سوی شماری از آموزگاران و دانشجویان در ولایت هرات مراسم سوگواری با رویکرد بحث علمی به مناسبت روز تاسوعای حسینی برگزار شد.

چندی پیش هئیت 12 نفری سازمان "یونسکو" به هدف جلو گیری و بهبود وضعیت منار "جام" به غور سفر کردند.