جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:4381

آغاز تغيرات مثبت در حكومت، نويدي است براي فرداي بهتر

  • انداز قلم
نوشته ها

ریيس جمهور موفق به عنوان رهبر يك كشور كسي نيست كه خود را يا تيم خود را بر ملت موفق سازد، برعكس ریيس جمهور موفق كسي است كه به عنوان يك رهبر خلاق، مبتكر و دانا از مسايل داخلي، منطقوي و بين المللي، ملت و كشور خود را بر چالش‌ها ، توطه‌ها و بدروزي‌ها به پيروزي برساند.

ریيس جمهور موفق به عنوان رهبر يك كشور كسي نيست كه خود را يا تيم خود را بر ملت موفق سازد، برعكس ریيس جمهور موفق كسي است كه به عنوان يك رهبر خلاق، مبتكر و دانا از مسايل داخلي، منطقوي و بين المللي، ملت و كشور خود را بر چالش‌ها ، توطه‌ها و بدروزي‌ها به پيروزي برساند.


يك ريس جمهورموفق با فكر و اراده پيروز ساختن ملت، سياست‌ها‌، راهكارها و پلان‌هاي كاري خود را تنظيم كرده‌، توسط يك تيم اجرايي‌، متخصص، كاردان، خلاق، جسور و متعهد به پيروزي ملت عملي كند.
علاوه برآن هماهنگ سازي نقش‌هايی كه ريیس جمهور بازي مي‌كند با اهداف كلان ملي از واجبات ديگر يك ريس جمهور موفق است.
بطور مثال، هدف هر پدر به عنوان رهبر يك خانواده اينست كه يك پدرخوب و موفق باشد اما نمي‌تواند نقشش را در زندگي‌، ايجاد فرصت‌هاي رشد، رابطه‌سازي و رفع تنش‌هاي درون خانواده خوب بازي كند‌، سرانجام از موقيعت و جايگاه پدري استفاده كرده‌، در عوض موفق ساختن خانواده تلاش مي‌كند كه خود را بالاي خانواده موفق سازد.
از جمله رهبران موفق جهان مي‌توان از گاندي ياد كرد كه براي پيروزي ملتش بر استعمار انگليس چه سختي‌ها كشيد تا سر انجام ملتش را پيروز ساخت‌.
تا هندوستان است‌، نام گاندي به احترام ياد خواهد شد. هدف گاندی پيروزي ملتش بود و نقشش را هم در راستاي پيروزي ملتش موفقانه بازي كرد.
اخيرأ تغيرات مثبت در اراده ريیس جمهور كشور ما ديده مي‌شود كه آينده بهتر را براي افغان‌ها نويد مي‌دهد.
يكي از نمادهاي اراده مثبت ريس جمهورما گزينيش محترم امرالله صالح، ريیس سابق امنيت ملي به عنوان وزير دولت در امور اصلاحات سكتور امنيتي و دفاعي كشور است‌.
آقای صالح، يكي از شخصيت‌هاي ملي‌، باتجربه، جسور، پرانرژي‌، خلاق و آگاه در مسايل امنيتي و دفاعي كشور است.
مطمئن هستم كه انتخاب ايشان دراين پست بسيار مهم در همچون شرايط پيچيده و خطير آغاز يك تغير مثبت در حكومت و يك رويكرد جديد سياسي‌، امنيتي و دفاعي رهبري كشوراست.
با انتخاب محترم امرالله صالح، مسوول گزينش در پست‌هاي امنيتي و دفاعي كشور، ما شاهد تحولات مثبت در وضع امنيتي شهرها و تغير وضعيت جنگ از حالت دفاع ساكن به تعرض و دفاع متحرك خواهيم بود.
يكي از فاتحين بزرگ مي‌گويد، من از لشكر شيران كه فرمانده آن گوسفند باشد نمي‌ترسم اما از لشكر گوسفندان كه فرمانده آن شير باشد مي‌ترسم‌.
من انتخاب اين شير مرد آگاه‌، با تجربه، و ميدان ديده افغان را به عنوان وزير دولت در اصلاحات سكتور امنيتي و دفاعي كشور به فال نيك گرفته به ملت عذاب كشيده و كارد به استخوان رسيده خود تبريك مي‌گويم‌.
من اين امر خير را سر آغاز يك رويكرد جديد سياسي مي‌دانم كه تغيرات مثبت ديگري هم در پي خواهد داشت كه در آينده با دوستان و هم فكران بزرگوار خود شريك خواهم ساخت‌.
با عزض حرمت و احترام، سمونيار امين‌الله (‌ميهن يار) هرات ٥ حمل ١٣٩٦

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد