دوشنبه, 03 ثور 1397

آخرین نوشته ها

پروژۀ تاپی (خط لولۀ گاز) روز جمعه چهارم ماه حوت 1396 با حضور مقام‌های ارشد کشورهای عضو در ولایت هرات افتتاح شد.

در جریان 15 سال گذشته به اندازه‌ای افراد گروه طالبان به برنامۀ صلح ولایتی بادغیس پیوسته‌اند که آمار حضور طالبان در آن ولایت به این پیمانه نیست.

در هفت سال گذشته كه افتخار نماينده گی مردم در شورای ملی را داشتم بارها با مسائلی برخورد کرده ام که در نهايت مجبور شدم در برابرشان سكوت اختیاركنم، آن هم به این دلیل ساده که روزی وضع بهتر می شود و عدالت، برابری و حقوق شهروندی در عمل به گفتمان اصلی سیاسی و حقوقی ما تبدیل خواهد شد.

اگر یک حساب سرانگشتی داشته باشیم روزانه به طور عادی 100 عراده موتر باربری از شاهراه هرات- کابل به هدف رسیدن به مرکز کشور و بر عکس در حرکت هستند.

قرار است در روزهای آیندۀ محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور به هدف افتتاح پروژۀ تاپی وارد ولایت هرات شود.

خشکسالی فصل سرمای امسال در غرب کشور به نوعی بی‌سابقه بوده و در ولایت‌های غربی کمتر برف و باران باریده است.

پایتخت افغانستان کابل بستر حملات خونین انتحار و انفجار شده دیروز در آخرین مورد 95 تن در پی یک انفجار شهید و 158 تن دیگر زخمی شدند.

از یک هفته به این طرف بحث آنفولانزای مرغی در هرات داغ شده و سر خط رسانه‌های محلی، ملی و بین‌المللی است.

هلمند؛ ولایتی گرم در جنوب افغانستان که در زمان حکومت ببرک کارمل، نورمحمد تره‌کی، حفیظ ‌الله امین و داکتر نجیب‌الله "مسکو کوچک" خوانده می‌شد.

روز پیش قربان‌ علی جمشیدزاده، ‌رئیس انجمن قالی‌بافان کشور گفته بود که  از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۰ صنعت بافت قالی رشد چشم‌گیری داشت، اما از سال 1390 تاکنون تولید قالی 70 درصد کاهش یافته است.

در طول اضافه‌تر از 15 سال از حکومت افغانستان رسانه‌ها، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای همواره قربانیان خشونت‌ها بودند.

قرار است که در روزهای آینده رئیس جمهوری کشور آغاز کار پروژۀ تاپی در هرات را افتتاح کرده و در خاک افغانستان ادامۀ ساخت این پروژه به پیش رود.