سه شنبه, 03 دلو 1396

آخرین نوشته ها

در طول اضافه‌تر از 15 سال از حکومت افغانستان رسانه‌ها، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای همواره قربانیان خشونت‌ها بودند.

قرار است که در روزهای آینده رئیس جمهوری کشور آغاز کار پروژۀ تاپی در هرات را افتتاح کرده و در خاک افغانستان ادامۀ ساخت این پروژه به پیش رود.

اخیرآ خبری انتشار یافته که رئیس جمهوری کشور محمد اشرف غنی، در صحبت تلویزیونی با شبکۀ "سی بی اس" آمریکا گفته افغانستان بدون کمک آمریکا مالی نمی‌تواند شش ماه هم ارتش اش را تامین کند.

میزان مالیات و درآمدی که برای دولت از هرات، یکی از کلان شهرهای افغانستان جمع‌آوری می‌شود را می‌توان با نیمی از درآمد کُل کشور برآورد کرد.

در کمتر از دو هفتۀ اخیر چهار فرد در مرکز هرات توسط افراد مسلح ناشناس ترور و به قتل رسیدند.

اگر به تاریخ افغانستان نگاهی داشته باشیم در هیچ زمانی از تاریخ 5 هزارساله‌ای این سرزمین مشکلات امروزی موجود نبوده، اختلافات درونی که بیشتر آن هم مربوط به مسائل قومی، سمتی، زبانی و در مواردی مذهبی است، امان از مردم افغانستان را گرفته است.

کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، شورای اخوت اسلامی صفحات شمال افغانستان، اقدام بزدلانه و جنایتکارانه انفجار در دفتر مرکزی تبیان  که منجر به شهادت ۴۲ نفر و  زخمی شدن  بیش از پنجاه تن از جوانان با بصیرت و گردید، را محکوم نموده  و این ضایعه اسفناک و جبران ناپدیر را به احاد ملت مظلوم و به خصوص هیت رهبری تبیان،  تسلیت عرض می نماید .

(متن کامل)

می‌گویند رضا شاه پهلوی به شیخ حسن مدرس نامه می‌نویسد و می‌گوید آقا! روی دُمِ ما پا نگذار!

رویا سادات کارگردان و نویسنده‌ی معروف کشور در جمع ۱۰ اندیشمند و چهره‌ای تأثیرگذار جهان در سال ۲۰۱۷ از سوی نشریه معتبر (فارن‌پالیسی) قرار گرفت.

به ادامۀ اعتراض‌ها مردم غور، آنان طی یک نامه از حکومت و جامعۀ جهانی خواستار توجه به نیازهای شان شده اند.

این مطالب بنا بر یک تحقیق اینترنتی از منابع معتبر، گردآوری شده است.

وقوع حادثه یازدهم سپتامبر و به دنبال آن لشکرکشی آمریکا به کشورمان به بهانه مبارزه با تروریسم و پس از آن مقابله با فساد اداری و ترویج دموکراسی، روزنه امیدی را در افغانستان ایجاد نمود.