امروز : پنج شنبه ۲۴ عقرب ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳

Logo moharram 2

اختصاصی /

تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی در نیمروز

تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی در نیمروز
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۶:۲۹ |
کد خبر : ۷۴۶ |
اجتماعی

هفته قانونی اساسی کشور، توسط مقامات محلی و مردم در نیمروز صبح امروز طی مراسمی تجلیل گردید.

 

انجینیر محمد سمیع، والی نیمروز در این مراسم، داشتن قانون اساسی را بزرگترین سرمایه کشور دانست و افزود: مردم افغانستان متشکل از اقوام مختلف هستند و قانون اساسی به تمام اتباع کشور حقوق یکسان قائل است.

والی نیمروز گفت؛ هویت ما مطابق به قانون اساسی، افغان است و تمام مردم در برابر قانون اساسی برابرند و هیچ کس از دیگری برتری ندارد.

وی اضافه نمود؛ همان طوری که نظام ما نظام مردم سالار است، حکومت نیز براساس اراده مردم تشکیل می‌شود و افغانستان به استقلالیت نهادهای قضایی و دادستانی احترام قائل است.

والی نیمروز در اخیر گفت؛ به تمام مردم نیمروز اطمینان می‌دهم که برای تطبیق قانون اساسی اراده قوی داریم و قانون را برای همه به طور یکسان تطبیق کرده می‌کنیم.

رئیس محاکم استیناف نیمروز هم در سخنان خود در این مراسم، قانون اساسی را مادر قوانین عنوان کرد و همه مردم را مکلف به اجرای آن دانست.

باز محمد ناصر رئیس شورای ولایتی، نقش نماینده‌های مردم را در تطبیق قانون بسیار مهم خوانده و از مردم خواست تا با مطالعه قانون اساسی کشور، خود را از قانون آگاه نموده و مطابق به آن عمل نمایند.

فریده حمیدی، نماینده مردم نیمروز در پارلمان، با ابراز اینکه قانون اساسی اصل مساوات و برابری را در نظر گرفته، از مردم خواست تا به این اصل احترام بگذارند.

این در حالیست که به اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان، همه ساله از 14 الی 21 جدی هفته تصویب قانون اساسی نام گذاری و از آن در سراسر کشور تجلیل به عمل میاید.

telegram

برچسب ها :

3

D Do new

6