شنبه, 05 جوزا 1397

آخرین نوشته ها

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات در خصوص انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی بر مردم فلسطین

داکتر بشیر احمد بارگزی نتایج تحقیقات خود را در کنگرۀ جهانی متخصصان در تهران به اشتراک گذاشته که با استقبال خوبی هم روبرو شده است.

در انفجار بامداد روز دهم ثور در کابل، ضمن اینکه خون تعدادی از هموطنان عزیزمان ریختانده شد، شماری از خبرنگاران دلسوز رسانه‌های کشورمان هم به مقام والای شهادت رسیدند.

پروژۀ تاپی (خط لولۀ گاز) روز جمعه چهارم ماه حوت 1396 با حضور مقام‌های ارشد کشورهای عضو در ولایت هرات افتتاح شد.

در جریان 15 سال گذشته به اندازه‌ای افراد گروه طالبان به برنامۀ صلح ولایتی بادغیس پیوسته‌اند که آمار حضور طالبان در آن ولایت به این پیمانه نیست.

در هفت سال گذشته كه افتخار نماينده گی مردم در شورای ملی را داشتم بارها با مسائلی برخورد کرده ام که در نهايت مجبور شدم در برابرشان سكوت اختیاركنم، آن هم به این دلیل ساده که روزی وضع بهتر می شود و عدالت، برابری و حقوق شهروندی در عمل به گفتمان اصلی سیاسی و حقوقی ما تبدیل خواهد شد.

اگر یک حساب سرانگشتی داشته باشیم روزانه به طور عادی 100 عراده موتر باربری از شاهراه هرات- کابل به هدف رسیدن به مرکز کشور و بر عکس در حرکت هستند.

قرار است در روزهای آیندۀ محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور به هدف افتتاح پروژۀ تاپی وارد ولایت هرات شود.

خشکسالی فصل سرمای امسال در غرب کشور به نوعی بی‌سابقه بوده و در ولایت‌های غربی کمتر برف و باران باریده است.

پایتخت افغانستان کابل بستر حملات خونین انتحار و انفجار شده دیروز در آخرین مورد 95 تن در پی یک انفجار شهید و 158 تن دیگر زخمی شدند.

از یک هفته به این طرف بحث آنفولانزای مرغی در هرات داغ شده و سر خط رسانه‌های محلی، ملی و بین‌المللی است.

هلمند؛ ولایتی گرم در جنوب افغانستان که در زمان حکومت ببرک کارمل، نورمحمد تره‌کی، حفیظ ‌الله امین و داکتر نجیب‌الله "مسکو کوچک" خوانده می‌شد.

آخرین اخبار بخش ها