جمعه, 27 اسد 1396

آخرین نوشته ها

بحث را باید با همان ضرب المثل معروف "چاه کن مدام در چاه است" آغاز کرد.

حضرت علي (عليه السلام) شخصيتي بزرگ و بي بديل است كه در طول تاريخ همواره مورد مدح و ستايش بزرگان قرار گرفته و حتي كساني كه به امامت علي (عليه السلام) باور ندارند نيز ، او را در نوع خود يگانه و بي نظير مي دانند؛ مطلبي كه پيش رو داريد نمونه اي است از گفتار انديشمندان غير مسلمان درباره علي (عليه السلام)

إِنَّ اللَّـهَ عَزِيزٌ ذُو انتِقَامٍ

در این اواخر از طریق رسانه‌ها و حتی اعلامیه‌هایی که به دست می‌آید، روشن می‌شود که اختلافات زیادی میان دو دسته مشهور طالبان از جمله ملارسول و ملاهبت الله آخوندزاده به وجود آمده است.

با ظاهر شدن آقاي حكمتيار در فضاي سياسي كشور و اظهار نظرهايش در باره مسايل حاد كشور، گمانه زني‌ها و مشغوليت‌هاي ذهني متفاوت و متضاد را هم در جامعه سياسي كشور و هم در ميان مردم عام بوجود آورده است.

روز جمعه برابر با ٢٤ ثور ١٣٩٥ كه آوازه پيمان صلح با آقاي حكمتيار بسيار شايع شده بود و ذهن سياسيون و فعالين جامعه را سخت مشغول كرده بود، من براي دوستان و هواداران خود در فضای مجازی، احتمالات صلح با آقاي حكتميار را توضيح دادم؛ بلآخره اين احتمالات به واقيعت بدل شد و آقاي حكمتيار در ولايت لغمان ظاهر گرديد.

آقای حکمتیار ظاهرا با پا در میانی در کمسیون صلح با دولت افغانستان روی(25) ماده توافق کرد.

نظام و سیاست دو بخش مهم، اساسی و تاثیرگذار بر روی وضعیت خوب و بد یک کشور است.

افغانستان كشوري است كه بعد از سال‌ها كشمكش و گذار از جنگ‌هاي خانمان‌سوز داخلي، حكومتي موقت به كمك كشورها و قدرتهاي بزرگ نظامي و اقتصادي غربی در آن پايه‌گذاري شد.

ریيس جمهور موفق به عنوان رهبر يك كشور كسي نيست كه خود را يا تيم خود را بر ملت موفق سازد، برعكس ریيس جمهور موفق كسي است كه به عنوان يك رهبر خلاق، مبتكر و دانا از مسايل داخلي، منطقوي و بين المللي، ملت و كشور خود را بر چالش‌ها ، توطه‌ها و بدروزي‌ها به پيروزي برساند.

دشمنان خاك، وطن و مردم در حمله وحشيانه به شفاخانه سردار محمد داوود خان داكتران، پرستاران، مريضان، عيادت كنندگان و كارمندان را شهيد و زخمي ساخته چهره ضدانساني، ضد افغاني و ضداسلامي خودرا بيشتر برهنه‌تر ساختند.

مشاور امنیت ملی در پاسخ به ادعای پاکستان در مورد پناه گرفتن تروریست ها در افغانستان، می‌گوید که کابل روی لیست داده شده کار می کند؛ ولی پاکستان نیز باید روی لیست‌هایی که افغانستان به آن کشور داده، کار کند.