یکشنبه, 26 قوس 1396

آخرین نوشته ها

به ادامۀ اعتراض‌ها مردم غور، آنان طی یک نامه از حکومت و جامعۀ جهانی خواستار توجه به نیازهای شان شده اند.

این مطالب بنا بر یک تحقیق اینترنتی از منابع معتبر، گردآوری شده است.

وقوع حادثه یازدهم سپتامبر و به دنبال آن لشکرکشی آمریکا به کشورمان به بهانه مبارزه با تروریسم و پس از آن مقابله با فساد اداری و ترویج دموکراسی، روزنه امیدی را در افغانستان ایجاد نمود.

محمد عارف منصوری دیپلمات سابق افغانستان در تهران:
در سال‌هایى که حکمتیار مقیم تهران بود، من منحیث دیپلمات افغانستان در جمهورى اسلامى ایران وظیفه داشتم .

آنچه در این اواخر گلوی اتحاد مردم افغانستان را می‌فشارد لرزش پایه‌های وحدت و همدیگر پذیری اقوام این مرز و بوم است! مردمی که صف در صف دست خالی در برابر بزرگترین ارتش‌های جهان ایستادند.

بحث را باید با همان ضرب المثل معروف "چاه کن مدام در چاه است" آغاز کرد.

حضرت علي (عليه السلام) شخصيتي بزرگ و بي بديل است كه در طول تاريخ همواره مورد مدح و ستايش بزرگان قرار گرفته و حتي كساني كه به امامت علي (عليه السلام) باور ندارند نيز ، او را در نوع خود يگانه و بي نظير مي دانند؛ مطلبي كه پيش رو داريد نمونه اي است از گفتار انديشمندان غير مسلمان درباره علي (عليه السلام)

إِنَّ اللَّـهَ عَزِيزٌ ذُو انتِقَامٍ

در این اواخر از طریق رسانه‌ها و حتی اعلامیه‌هایی که به دست می‌آید، روشن می‌شود که اختلافات زیادی میان دو دسته مشهور طالبان از جمله ملارسول و ملاهبت الله آخوندزاده به وجود آمده است.

با ظاهر شدن آقاي حكمتيار در فضاي سياسي كشور و اظهار نظرهايش در باره مسايل حاد كشور، گمانه زني‌ها و مشغوليت‌هاي ذهني متفاوت و متضاد را هم در جامعه سياسي كشور و هم در ميان مردم عام بوجود آورده است.

روز جمعه برابر با ٢٤ ثور ١٣٩٥ كه آوازه پيمان صلح با آقاي حكمتيار بسيار شايع شده بود و ذهن سياسيون و فعالين جامعه را سخت مشغول كرده بود، من براي دوستان و هواداران خود در فضای مجازی، احتمالات صلح با آقاي حكتميار را توضيح دادم؛ بلآخره اين احتمالات به واقيعت بدل شد و آقاي حكمتيار در ولايت لغمان ظاهر گرديد.

آقای حکمتیار ظاهرا با پا در میانی در کمسیون صلح با دولت افغانستان روی(25) ماده توافق کرد.