دوشنبه, 07 حمل 1396
شناسه خبر:2988
معاون رئیس جمهوری:

بودجه جنگ تحمیلی افغانستان از قاچاق مواد مخدر تامین می‌شود

  • انداز قلم
افغانستان

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری میگوید که قاچاق مواد مخدر در کشور باعث افزایش فساد اداری، بی اعتمادی مردم نسبت به نهادهای دولتی و تضعیف اقتصاد افغانستان شده است.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری میگوید که قاچاق مواد مخدر در کشور باعث افزایش فساد اداری، بی اعتمادی مردم نسبت به نهادهای دولتی و تضعیف اقتصاد افغانستان شده است.
او امروز درنشستی که به مناسبت هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر در کابل برگزار شده بود گفت که مواد مخدر بودجۀ جنگ افغانستان را تامین و تروریزم را تمویل می‌کند و بخشی از اقتصاد نامشروع و منابع مالی تروریستان از قاچاق آن تامین می‌گردد.
آقای دانش تاکید کرد که مخالفان مسلح دولت بزرگ ‌ترین قاچاق‌چیان مواد مخدر و حامیان کشت و تولید آن هستند و به همین اساس امنیت افغانستان و حتا جهان به مواد مخدر گره خورده‌است.
آقای دانش خاطرنشان کرد که هم‌چنان مواد مخدر پیوند مستقیم با مافیای داخلی و خارجی دارد و تاثیرات عایدات غیر قانونی آن سبب افزایش فساد اداری، بی‌اعتمادری مردم نسبت به نهادهای دولتی و تضعیف اقتصادی افغانستان شده‌است.
وی گفت که دلیل عدم موفقیت حکومت افغانستان در راستای محو وازبین بردن کشت ومواد مخدر درکشور، وجود تقاضای بازار جهانی برای مواد مخدر در منطقه و جهان، حضور مافیای بین‌المللی مواد مخدر، عدم هماهنگی‌های لازم منطقه‌یی و بین‌المللی برای مبارزه با آن، ادامۀ جنگ و ناامنی، فقر و استفادۀ هراس‌افگنان به حیث یک منبع اصلی به هدف تمویل ماشین جنگی‌شان از مواد مخدراست.
این مقام ارشد حکومت تاکید کرد که نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و جامعۀ جهانی باید در پهلوی دیگر کمک‌های‌شان، همکاری در امر مبارزه با مواد مخدر را نیز با افغانستان ادامه و افزایش دهند تا این پدیده از میان برداشته شود.
در همین حال وزارت مبارزه با مواد مخدر می‌گوید ۳٫۶ میلیون تن از شهروندان کشور معتاد به مواد مخدر هستند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد